ОБЗОР НБА: Букър с 49 точки за Финикс (ВИДЕО)

Вижте какво се случи тази нощ в националната баскетболна асоциация

Девин Букър вкара рекордните за него за сезона 49 точки и добави 10 асистенции, а Крис Пол се отличи със 17 точки и 13 асистенции при завръщането си в състава за успеха на Финикс срещу Денвър със 140:130 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. Така "слънцата" си гарантираха първото място в Западната конференция.

Микал Бриджис вкара 22 точки, Деандре Айтън записа 16 за седмия пореден успех на Финикс.

Пол пропусна 15 мача заради контузия и не беше играл от преди Мача на звездите

Никола Йокич беше най-резултатен за Денвър с 28 точки, Бонс Хиланд завърши с 23, а Арън Гордън с 21 точки.

Мемфис надделя над Индиана със 133:103 след 30 точки на Дезмънд Бейн. Джарен Джанксън-джуниър добави 20, а Гризлис спечели за трети пореден път и седми в последните си осем мача.

Ланс Стивънсън реализира 25 точки за 23 минути за тима на Пейсърс, който допусна седмо поражение в последните си десет срещи.

Девонте Греъм постигна рекордните за сезона 30 точки при успеха на Ню Орлиънс срещу Чикаго със 126:109. Си Джей МакКолъм се отличи с 25 точки, а Йонас Валанчиунас завърши с 16 точки и 19 борби.

За Чикаго Зак ЛаВин вкара 39 точки, а Коби Уайт - 23.

Торонто победи гостуващия Кливланд със 117:104 след 35 точки на Паскал Сиакам. Оу Джи Онуноби добави 14 при завръщането си в тима, след като пропусна 15 мача заради чупен пръст на ръката.

Лаури Марканен се отличи с 20 точки за "кавалерите", които губят втори пореден двубой.

Джру Холидей достигна границата от 20 точки за четвърти път в пет мача при успеха на Милуоки срещу Вашингтон със 114:102.

В отсъствието на Янис Антетокунбо и Крис Мидълтън, Холидей завърши с 24 точки и 10 асистенции, за да изведе Бъкс до втората им победа в сезонната серия от три мача срещу техния голям съперник в Източната конференция.

Грейсън Алън допринесе с 21 точки, включително пет тройки.