ОБЗОР НБА: Ню Йорк обърна Маями

Трей Йънг с 33 точки за успех на Голдън Стейт

Трей Йънг отбеляза 33 точки, Данило Галинари добави 25 и Атланта победи Голдън Стейт със 121:110. Клей Томпсън завърши с 37 точки, като постигна най-високите за сезона девет точни опита от зоната за 3 точки, а Джордан Пул имаше 24 за Уориърс, като липсваше голямата звезда Стеф Къри поради изкълчване на левия крак.

Голдън Стейт, трети в Западната конференция, постигна вълнуваща победа в Маями в сряда вечерта, преди да се провали срещу Хоукс. Атланта, отбор номер 10 на Изток, беше допуснал две поражения от три мача.

Имануел Куикли отбеляза 20 от своите 23 точки през четвъртата четвърт, повеждайки Ню Йорк към сензационен обрат със 111:103 срещу Маями.

Ар Джей Барет добави 18 точки за Никс. Те изоставаха със 17 точки при оставащи 11 минути, преди да затворят в серия 38:13 и да донесат на Маями трета поредна загуба, всички те срещу отбори, на които им липсват водещи играчи. Джими Бътлър наниза 30 точки за Маями.

Джеймс Хардън завърши с 29 точки и рекордните си за сезона 15 борби, Джоел Ембиид добави 27 пункта и 10 борби, а Филаделфия се наложи над ЛА Клипърс със 122:97.

Амир Кофи отбеляза 21 точки, а Исая Хартенщайн записа 16 пункта и 8 борби за Клипърс, които допуснаха пета поредна загуба.

Майлс Бриджис завърши с 26 точки и 11 борби, Тери Розиър добави 25 точки, а Шарлот спечели срещу Юта със 107:101. ЛаМело Бол добави 21 точки за Хорнетс. Те прекъснаха поредицата си от пет победи в сряда вечер със загуба от 15 точки от Ню Йорк.