България отнесе Дания в квалификациите за Евро 2022

Националният отбор по волейбол до 20 години спечели с 3:0 в зала „Христо Ботев“

Националният отбор по волейбол на България за мъже под 20 години тръгна силно към Евро 2022.

Българите, които са домакини на квалификацията, разгромиха Дания с 3:0 (25:21, 25:16 , 25:21).

Двубоят беше първи за водения от Мартин Стоев тим в група "F" в зала "Христо Ботев".

Селекционерът започна със следния стартов състав: Стоил Палев, Георги Татаров, Ерик Стоев, Владимир Гърков, Лазар Бучков, Борис Начев, либеро-Георги Митов.

Националите на България стартираха ударно с 6:1.

С добра игра в защита и успеваемост в атака те доминираха до средата на гейма, когато водеха с 15:8.

Това доведе до известно отпускане и датчаните стопиха пасива си до 1 точка (21:22).

Българските волейболисти обаче не допуснаха изненади. След сервис на Стоил Палев последва серия от точки, а България затвори гейма с две поредни блокади за 1:0.

Началото на втората част беше равностойно. След това "лъвовете" се откъснаха с три точки 11:8 и отново набраха инерция, за да увеличат преднината на 18:13. Резултатът в срещата стана 2:0 след ас на Стоил Палев.

В третата част България отново показа повече възможности на полето и затвори мача в три гейма.

В първата среща от програмата за деня Нидерландия надигра Естония с 3:1 (23:25, 25:17, 25:17, 25:20).

Във втория двубой от европейската квалификация България среща Естония от 18.00 часа в събота. Нидерландия играе с Дания от 15.30 часа.