Балкан отнесе македонци в Балканската лига

Най-резултатен бе американецът Девон Уошингтън с 19 точки

Балкан победи ТФТ Скопие със 104:53 точки в последен мач от група "D" на Балканската лига.

Възпитаниците на Небойша Видич взеха водачеството още в самото начало на мача. Домакините откриха двубоя в зала "Арена Ботевград" с най-резултатната си четвърт в срещата, реализирайки 36 точки. Северномакедонците пък записаха най-слабите си 10 минути в двубоя и отбелязаха едва 10 точки.

На почивката ботевградчани вече водеха с 33 точки при резултат 62:29. След паузата играта не се промени. "Зелените" затвориха мача с 13 поредни точки за крайното 104:53.

Най-резултатен бе американецът Девон Уошингтън от отбора на победителите с 19 пункта. Съотборникът му Крисчън Джоунс записа дабъл-дабъл с 10 точки и 11 борби.

Балкан завърши на второ място в групата с актив от 4 победи и 2 загуби. Това му отреди четвъртфинален мач в турнира срещу третия от група "С" Сигал Прищина. Четвъртфиналните плейофи ще се играят в два мача на разменено гостуване.

Другият български тим в надпреварата Левски ще премери сили с Макаби Хайфа.

Ботевградчани ще гостуват в Косово за първия си мач със Сигал Прищина на 14-и април, а двубоя между Макаби Хайфа и Левски е на 18-и април в Израел. На 20-и април столичани приемат изралеския тим в зала "Универсиада", а ден по-късно Балкан е домакин на Сигал.