ОБЗОР: Нова загуба за Етър в Търново във Втора лига (ВИДЕО)

Важни победи за Хебър и втория отбор на ЦСКА 1948

Етър (В. Търново) пропусна да оглави еднолично класирането във Втора лига, след като претърпя втора поредна домакинска загуба. След като при предишния си домакински мач отстъпи на Монтана, днес виолетовият отбор падна с 1:2 от Струмска слава (Радомир). Така три отбора с по 59 точки оглавиха класирането, но Спартак (Варна) е на върха с най-добри директни показатели.

Важен успех постигна Хебър (Пазарджик), който в последните минути прекърши съседите от Марица, но заема 4-о място и евентуално може да участва на бараж. Пазарджиклии изостават на 4 точки от първите три.

Важна победа за оцеляването си направи вторият отбор на ЦСКА 1948, а ситуацията при Марек (Дупница) и Септември (Симитли) се влошава след домакинските им поражения днес.

Резултати от 32-ия кръг на Втора лига:

Янтра 2019 (Габрово) - Спартак 1918 (Варна) 1:1 (0:0)
голмайстори: 0:1 Виктор Митев 59, 1:1 Тони Иванов 79

Марек 1915 (Дупница) - Спортист 2009 (Своге) 2:4 (1:1)
Голмайстори: 0:1 Георги Николов 29, 1:1 Иван Калайджийски 40, 1:2 Ариф Ферадов 46, 1:3 Мартин Сандов 85, 2:3 Руслан Черненко 89, 2:4 Кирил Янакиев 90+4

Етър ВТ (Велико Търново) - Струмска слава 1927 (Рад) 1:2 (0:0)
Голмайстори: 0:1 Милош Попович 52, 1:1 Даниел Младенов 72, 1:2 Милош Попович 79

Септември (Симитли) - ФК ЦСКА 1948 II (София) 1:4 (0:2)
Хебър 1918 (Пазарджик) - Марица 1921 (Пловдив) 2:0 (0:0)
Голмайстори: Ивайло Михайлов 89, Тодор Чаворски 90+3

Левски 2020 (Лом) - Добруджа 1919 (Добрич) 0:3 служебно

от петък:
Миньор (Перник) - Септември (София) 0:3 (0:0)
голмайстори: 0:1 Марио Илиевски 59, 0:3 Айкут Рамадан 63 и 65

в неделя, 17:00 ч:
Ботев II (Пловдив) - Монтана

в понеделник, 17:00 ч:
Лудогорец 1945 II (Разград) - Литекс (Ловеч)

Класиране:
1. Спартак 1918 (Варна) 30 18 5 7 54-32 59
2. Етър (В. Търново) 30 18 5 7 60-32 59
3. Септември (София) 31 18 5 8 64-32 59
4. Хебър (Пазарджик) 30 17 4 9 42-29 55
5. Монтана 30 14 9 7 34-25 51
6. Миньор (Перник) 30 14 9 7 38-30 51
7. Струмска слава (Радомир) 31 15 6 10 37-31 51
8. Лудогорец II (Разград) 29 14 7 8 55-39 49
9. Марица (Пловдив) 30 13 7 10 45-37 46
10. Спортист (Своге) 31 12 6 13 31-39 42
11. ЦСКА 1948 II 30 10 7 13 42-42 37
12. ОФК Созопол 30 8 11 11 35-41 35
13. Янтра 2019 (Габрово) 30 8 9 13 25-40 33
14. Добруджа 1919 (Добрич) 30 7 12 11 27-36 33
15. Литекс Ловеч 29 8 8 13 31-35 32
16. Ботев II (Пловдив) 30 7 10 13 27-38 31
17. Септември (Симитли) 30 6 9 15 34-56 27
18. Марек 1915 (Дупница) 31 5 12 14 18-38 27
19. Левски 2020 (Лом) 30 1 5 24 12-59 8

ИЗБРАНИ НОВИНИ

Социални връзки