ОБЗОР: Милуоки дръпна в серията с Чикаго в НБА (ВИДЕО)

Вижте всички резултати

Милуоки Бъкс постигна нова изразителна победа над Чикаго Булс и така поведе с 3:1 в серията между двата отбора от първия кръг на плейофите в Източнака конференция в НБА. По този начин на шампионите им трябва още само един успех, за да се класират напред.

В „Юнайтед Сентър“ в Чикаго гостите от Уисконсин взеха преднина от 15 точки до почивката (56:41) и така поставиха „биковете“ в тежка ситуация да трябва да наваксват този сериозен пасив. Хората на Били Донован не се справиха с тази задача, като Бъкс спечелиха и другите две част в срещата, която завърши с преднина от 24 точки за гостите.

С основна заслуга за победата на ротацията на Майк Бъдънхолцър бе суперзвездата на тима Янис Антетокунбо, който заби 32 точки, към които добави 17 борби и 7 асистенции за 35 минути на паркета. Силен мач изигра и Боби Портис, който също реализира дабъл-дабъл (14 точки, 10 борби и 1 асистенция).

Любопитното е, че от другата страна имаше цели трима състезатели, които завършиха мача с дабъл-дабъл. Патрик Уилямс вкара 20 точки и направи 10 борби, Никола Вучевич бе с 11 точки, 10 борби и 2 асистенции, а Зак Лавин остана с 24 точки, 5 борби и 13 асистенции. Техните съотборници обаче (с изключение на Демар Дерозан) не успяха да допринесат с нищо друго за точковия актив на Чикаго и така домакините допуснаха втора загуба у дома само в рамките на 2 дни.

Петият мач от серията между Бъкс и Булс ще бъде в залата на шампионите, като ще бъде в сряда (27 април), като при успех, „елените“ се класират за полуфиналите в Източната конференция.