Царско село изтръгна точката срещу Ботев Враца и битката за оцеляване продължава (ВИДЕО)

Дузпа в 92-та минута спаси "царете" от поражение

Царско село завърши наравно 1:1 с Ботев Враца в мача им от група Б на долната осмица в efbet Лига. Врачани поведоха още в самото началото, но дузпа секунди преди края на срещата донесе паритета.

Началото на мача беше ударно, тъй като гостите излязоха напред в резултата още във 2-рата минута. Врачани се възползваха от грешка на Хадим Ндиае. Стражът на „царете“ не изрита добре върната към него топка. Той я подари на Браян Переа, който със страхотен прехвърлящ удар я прати в мрежата му.

В 8-ата минута Виктор Василев се пребори за топката при центриране от дясно. Той отправи опасен удар по посока вратата на столичани, но в обсега на Ндиае, който спаси без особени затруднения.

Десет минути по-късно Юлиан Ненов опита изстрел от фал, но Артур Крачун застана на пътя на топката.

В следващите минути домакините изнесоха играта в предни позиции, но не успяха да затруднят по какъвто и да е начин Красимир Костов.

В 27-ата минута Венцислав Христов центрира от пряк свободен удар. Крачун засече с глава, но прати топката в аут. Пет минути по-късно Юлиан Ненов отправи опасен удар, който беше спасен от Ндиае.

В 37-ата минута положението на Царско село се влоши, тъй като тимът остана с човек по-малко. Жереми Петрис влезе опасно в краката на Красимир Тодоров. Той вече беше официално предупреден, а главният съдия Иво Андреев не го пощади и му показа втори жълт, съответно червен картон.

До почивката резултатът се запази непроменен. В 54-тата минута Царско село получи шанс да застраши вратата на гостите от статично положение. Топката беше центрирана от фал на далечната греда. Там сам беше Пламен Крумов. От трудно положение той прати топката в аут.

Четири минути по-късно Мартин Николов получи на левия фланг и центрира в наказателното поле. Юлиан Ненов не успя да отправи удар. Топката стигна до Антонио Георгиев, чийто опит беше много-много неточен.

Час игра след началото Пламен Крумов изведе Венцислав Христов на чиста стрелкова позиция, но нападателят стреля много неточно.

В 64-тата минута двата отбора останаха с 10 души на терена. Антонио Георгиев от Ботев Враца също беше изгонен с втори жълт и червен картон. Подобно на Петрис, той направи ненужен фал в центъра на терена, а Иво Андреев без колебания го изгони.

В 69-ата минута Ндиае успя да улови опасен изстрел на Ненов от свободен удар. Топката беше насочена в долния десен ъгъл, но стражът успя да реагира навреме.

В следващите минути Венци Христов на два пъти обстрелва вратата на Костов, но и двата му опита да възстанови равенството не бяха точни.

Десет минути преди изтичането на редовното време Валентино Пулиезе пробва шут от доста сериозна дистанция, но над напречната греда. Същото направи Мартинс секунди по-късно.В заключителните минути обаче Костадин Ничев влезе грубо в краката на противник в наказателното поле и подари дузпа на "царете", която бе успешно реализирана от Венцислав Христов.

ЦАРСКО СЕЛО - БОТЕВ ВРАЦА 1:1

0:1 Браян Переа 2
1:1 Венцислав Христов 90

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Царско село: Ндиае, Кавадански, Пулиезе, Петрис, Каса, Батас, Крачун, Мартинс, Витурини, Крумов, Христов

Ботев Враца: Костов, Миланов, Николов, Ненов, Гаврилов, Георгиев, Варгас, Соарес, Христов, Тодоров, Василев