Нов провал за Балкан, изостава на 12 точки от Беласица

Тимът от Ботевград загуби и във Владая

Балкан (Ботевград) записа поредна грешна стъпка и продължи да се отдалечава от първото място в Югозападната Трета лига. Отборът на Иван Редовски падна с 1:2 при гостуването на Гранит във Владая. Мачът трябваше да се играе преди седмица, но бе отложен заради неочакваната снежна покривка насред пролет в столичния квартал. Така Балкан вече изостава на 12 точки от лидера Беласица.

Калоян Бонев откри резултата за "зелените" от Ботевград в 20-та минута. Домакините от Гранит, обаче изравниха с ефектен гол на Боян Евтимов в 37-та. Тогава той отправи хубав диагонален изстрел от въздуха и вкара във вратата на Костадин Котев. В 60-ата минута влезлият като резерва Иван Зайков направи обрата пълен и донесе победата на своя тим с 2:1.

Така Балкан се сгромоляса до шестото място в класирането, а в събота от 17,00 часа приема лидера Беласица.