Дортмунд не прости на слабака Гройтер Фюрт, Леверкузен и Волфсбург също с победи (ВИДЕО)

Вижте и как завършиха мачовете днес

Борусия Дортмунд се върна към победите с успех с 3:1 като гост на Гройтер Фюрт в двубой от 33-ия кръг на Бундеслигата. С тази победа „жълто-черните“ се гарантираха второто място в крайното класиране, докато Гройтер Фюрт е сигурно на последната 18-а позиция. Точни за победителите бяха Юлиан Бранд на два пъти и Феликс Паслак. Почетното попадение за домакините вкара Джесик Нганкам.

Двубоят на „Шпортпарк Роноф Томас Зомер“ започна по-добре за домакините, които реализираха в 24-ата минута чрез Бранимир Хъргота, но попадението не бе зачетено заради засада.

Две минути след това Юлиан Бранд даде аванс на гостите с добавка, дошла след като вратарят на Фюрт спаси удар на Рафаел Герейро.

12 минути след началото на втората част Ерлинг Холанд стреля от чиста позиция в наказателното поле, но топката мина над вратата.

Секунди по-късно Джейми Леуелинг получи добър пас и стреля от дистанция, но ударът му мина покрай гредата.

В 70-ата минута Хъргота стигна до една топка и с добро подаване намери Джесик Нганкам, който преодоля Марвин Хитц за 1:1.

Преднината на гостите се възстанови две минути по-късно, когато Нико Шулц преодоля защитата на домакините с хубаво подаване, намирайки Бранд, който показа хладнокръвие и вкара втория си гол в мача.

Пет минути след това хората на Марко Розе решиха мач с трети гол. Точен бе Феликс Паслак, който получи подаване от Марко Ройс в наказателното поле и преодоля Андреас Линде.

В 83-ата минута Нганкам направи сериозен пропуск, като Марвин Хитц спаси удара му с глава след ъглов удар.

Минута по-късно Джуд Белингам вкара четвърти гол за вестфалци, но бе отъдена засада.

С успеха Дортмунд събра 66 точки на второто място в Бундеслигата, докато тимът на Щефан Лейтъл е 18-и с 18 точки.

Други резултати от кръга днес:
Хофенхайм - Леверкузен 2:4
Kьолн - Волфсбург 0:1
Фрайбург - Унион Берлин 1:4

Ройс е готов да остане в Дортмунд, но раздялата е по-реален вариант

Клубът не му предлага нов договор

Борусия (Дортмунд) взе важна победа срещу Вердер (ВИДЕО)

Рурците стигнаха до успех с 2:1

Борусия (Дортмунд) записа ценен успех при визитата си на Унион в Берлин (ВИДЕО)

Вижте и останалите резултати от кръга в Германия

Дортмунд стигна до равенство при визитата си на Волфсбург (ВИДЕО)

Двата тима така и не се победиха

Дортмунд постигна важна победа над Бохум, Фюлкруг блесна с хеттрик (ВИДЕО)

Рурците победиха своя опонент с 3:1

Дортмунд показа на какво е способен, обърна и победи "жребчетата" в голов спектакъл (ВИДЕО)

Рурците надвиха адашите от Борусия с 4:2

Борусия (Дортмунд) с впечатляващ обрат и победа срещу Унион (Берлин)(ВИДЕО)

Рурците спечелиха с 4:2 у дома

Санчо се завръща в Борусия (Дортмунд) през януари?