ОБЗОР: Брад Маршан поведе Бостън към успех над Каролина в НХЛ (ВИДЕО)

Вижте всички резултати в полуфиналните плейофи

Брад Маршан вкара два гола и добави три асистенции, в това число участва и в изравнителния гол в началото на третия период, а Бостън срази Каролина с 5:2 в четвъртата среща от плейофите на Изток в НХЛ. Така резултатът вече е 2-2 победи.

Домакините от Бостън Брюинс останаха точно преди мача без двама от най-важните си защитници – Чарли Макевой трябваше да отиде до болницата заради порезна рана, а Хампус Линдхолм не беше в групата заради разтежение. Въпреки това обаче Бостън регистрира втора поредна победа и изравни серията.

Патрис Бержерон се отличи с гол и два паса, Дейвид Пастарнак приключи мача с 1+1. Брет Пеши и Джордан Стаал вкараха двата гола за Каролина, които са домакини на мач номер 5 във вторник. Само два дни по-късно шестата среща отново е в Бостън.

Двукратните шампиони от Тампа Бей изравниха серията с Торонто след 7:3 у дома. Рос Колтън наниза два гола, а вратарят Андрей Василевски направи 22 спасявания.

Тампа Бей поведе с 5:0 след първите две третини, което в голяма степен им гарантира победата. Стивън Стамкос, Пиер-Едуар Белмар и Пат Маруун пък вкараха само в рамките на първите 9 минути на началния период срещу вратаря Джак Кембъл, който се превърна в звезда на мач номер 3. Той обаче беше сменен в средата на втория период след 16 спасявания при 5:2 над Минесота.

Ерик Калгрен, Кори Пери и Ондржей Палат също бяха точни в неговата мрежа, Брандън Хейгъл и Никита Кучеров завършиха мача с по две решаващи подавания.

За гостите от Торонто Вилиям Нюландер се отличи с два гола, а едно попадение добави Джейк Мъцин.

Джонатан Куик за пореден път доказа високата си класа, спасявайки 31 удара на вратата на Лос Анджелис Кингс, а неговият отбор спечели с 4:0 срещу Едмънтън у дома. Това направи серията равна на 2:2 победи. Два гола в третата част вкара Карл Грундстрьом.

Но началото беше поставено от Тревър Муур и Трой Стечър, а Джонатан Куик записва 10-и мач без допуснат гол в плейофите. Любопитното е, че Кингс постигат първа домакинска победа в елиминации от шампионската за тях 2014-а година.

Сейнт Луис Блус също изравни баланса в серията на 2:2 победи с домакинското 5:2 над Минесота. Джордан Киру и Дейвид Перон вкараха по два гола за победителите, а вратарят Джордан Бинингам отрази 28 изстрела.

Райън О’Райли добави петото попадение за Блус и също така прибави две подавания. Кирил Капризов вкара в първата част за гостите за 1:1, а Мат Болди намали на 2:3 в 2:39 минута на третата част от мача.