ЦСКА 1948 съсипа Арда за едно полувреме (ВИДЕО)

Алекс Колев с хеттрик, Ивайло Чочев с две попадения за тима на Николай Киров

Отборът на ЦСКА 1948 разгроми състава на Арда с 5:1 в среща от 31-ия кръг на първа футболна лига - втора осмица. Домакините решиха всичко в своя полза само за 45 минути, когато вкараха пет гола във вратата на гостите от Кърджали. На три пъти бе точен Алекс Колев, а два пъти се разписа Ивайло Чочев. Тимът на Арда поведе в резултата още във втората минута. Светослав Ковачев стреля силно с левия крак от далечна дистанция в близкия ъгъл и с помощта на гредата на остави шансове на Даниел Наумов. Три минути по-късно домакините изравниха. Алекс Колев получи добра топка в наказателното поле и успя да я прокара покрай вратаря за 1:1.

В 14-ата минута ЦСКА 1948 успя да достигне до пълен обрат. Ивайло Чочев получи пас по въздуха от Георги Русев и с хубаво воле засече топката във вратата на гостите.

Четири минути по-късно домакините създадоха суматоха в наказателното поле на Арда. След рикошет топката попадна в караката на Георги Русев, който си я овладя добре и стреля, но слабо и право в ръцете на Луков.

В 21-ата минута Алекс Колев отбеляза втория си гол в мача и направи резултата 3:1 за ЦСКА 1948. Алекс Колев оформи своя хеттрик в мача, след като в 26-ата минута бе изведен от Георги Русев и простреля неспасяемо Мартин Луков. 10 минути след това името си сред голмайсторите записа и Ивайло Чочев, вкарвайки за 5:1

Още преди почивката гостите трябваше да направи три смени. Две бяха по спортни причини и играта напуснаха Александър Георгиев и Иван Тилев, а Атанас Зехиров получи травма и трябваше да бъде заменен принудително.

ЦСКА 1948 продължи да е по-активният тим, като на два пъти домакините опитаха на два пъти да застрашат вратата на Луков с далечни удари. В 61-ата минута Алекс Колев бе изведен в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но прати топкат в аут.

След като за четвърт час темпото спадна, ЦСКА 1948 стигна до голова възможност след далечен удар на Галин Иванов.

ЦСКА 1948 - Арда 5:1

Голмайстори: 0:1 Ковачев (2), 1:1 Колев (5), 2:1 Чочев (14), 3:1 Колев (21), 4:1 Колев (26) 5:1 Чочев (36)

Съдия: Драгомир Драганов

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов - К, 15. Александър Александров, 24. Лазар Марин, 22. Реян Даскалов, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 10. Георги Русев, 33. Галин Иванов, 7. Марио Топузов, 9. Александър Колев

Резерви: 12. Иван Караджов, 21. Венцислав Василев, 25. Георги Ангелов, 6. Деян Лозев, 8. Ивайло Климентов, 90. Мартин Тошев, 11. Денислав Александров

Треньор: Николай Киров

Арда: 71. Мартин Луков, 4. Милен Стоев, 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев (40 - 25. Кики), 17. Иван Коконов – К, 19. Румен Руменов, 33. Иван Тилев (40 - 5. Ганев), 8. Милен Желев, 80. Лъчезар Котев, 81. Атанас Зехиров (45 - 27. М. Костадинов)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 5. Петко Ганев, 25. Давид Кики, 27. Мартин Костадинов, 29. Георги Атанасов, 77. Илия Юруков

Треньор: Стамен Белчев

Бусато: Дербито е приоритет