Лудогорец вдигна титлата след победа (ВИДЕО)

Шампионите с минимален успех над Черно море, почетоха Лукоки и изпратиха Вандерсон

Лудогорец спечели с минималното 1:0 домакинството си на Черно море от 30-ия кръг на efbet Лига.

След мача шампионите бяха официално наградени със своята безпрецедентна 11-а последователна титла.

Единственото попадение в Разград реализира от дузпа нападателят Пиерос Сотириу от дузпа, макар че малко след това гол на гостите бе отменен след намеса на системата VAR.

Преди началото на срещата пък бе почетена паметта на Джоди Лукоки. Бившият футболист на разградчани почина през седмицата в Нидерландия.

Домакините започнаха по-добре двубоя и още в 5-ата минута Кирил Десподов отне топката, но бе фаулиран пред наказателното поле.

Националът изпълни свободния удар, но след рикошет се стигна до корнер.

Десет минути по-късно Игор Пластун стреля неточно с глава, а в ответната атака Черно море стигна до първия си шанс. Нападателят Сердюк обаче се засуети.

В 23-ата минута пък Десподов центрира от корнер и топката стигна до Спас Делев, чийто удар бе блокиран от Виктор Попов.

В 32-ата минута Делев намери Десподов, който опита задна ножица и не улучи вратата.

Седем минути по-късно домакините сгрешиха и Сердюк стреля опасно, ала стражът Серджио Падт спаси с крак.

Така почивката дойде при нулево равенство.

Преди началото на втората час в състава на „орлите“ бе извършена смяна като на терена за своя последен мач се появи Вандерсон, който напуска Разград след края на сезона.

Не след дълго Лудогорец получи дузпа и Пиерос Сотириу я превърна в гол, за да открие резултата в 51-ата минута.

Почти веднага след подновяването на играта от центъра пристигналият тази зима Мазир Сула се разписа за първи път с екипа на Черно море, но след намеса на ВАР попадението му бе отменено въпреки бурните протести на варненци.

В 60-ата минута Закария Беншаа засече атрактивно със странична ножица, ала Пластун блокира изстрела му.

Последваха 4 последователни смени, по двете във всеки състав, което накъса играта. В 83-ата минута Оливие Вердон засече след корнер, но не улучи целта.

Така в крайна сметка Лудогорец спечели срещата, след която вдигна победоносно своята 11-а поредна титла на България и има аванс от 20 точки на върха, макар вторият ЦСКА да е с мач по-малко.

Лудогорец - Черно море 1:0
1:0 Сотириу (51, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо, 8. Клод Гонсалвеш, 11. Кирил Десподов (К), 19. Пиерос Сотириу, 21. Жан Карничник, 23. Мануел Шоу 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 73. Рик Джонатан, 90. Спас Делев;

Треньор: Анте Шимунджа;

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов (К), 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 32. Мартин Дичев, 77. Стефан Велев, 23. Пабло Гарсия, 10. Велислав Василев, 31. Закария Беншаа, 8. Мазир Сула, 9. Евгений Сердюк;

Треньор: Илиан Илиев.
НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"