Левски се бетонира за бронза след бой над Славия (ВИДЕО)

Филип Кръстев наказа бившия си отбор със страхотен гол

Левски победи с 2:1 Славия в мач от предпоследния кръг на първенството, игран на стадион "Александър Шаламанов".

"Сините" поведоха през първото полувреме чрез героя от финала с ЦСКА Илиян Стефанов. След почивката домакините стояха по-добре на терена и изравниха чрез Георги Вълчев, който беше точен от дузпа.

Победата за Левски донесе Филип Кръстев със страхотен гол, който отпразнува бурно срещу родния си клуб.

С победата "сините" събраха 52 точки и имат 2 повече от Ботев Пловдив кръг преди края. Така хората на Станимир Стоилов се нуждаят от равенство срещу Лудогорец на "Герена", за да вземат бронзовите медали.

Славия е твърдо на шесто място.

Първият точен удар дойде в осмата минута. Тогава Уелтън проби отляво и върна топката назад към Билал Бари, който шутира от далечна дистанция, но Светослав Вуцов улови без проблеми. После Левски изгради нова добра атака, при която Филип Кръстев беше оставен непокрит и получи топката. Ударът му не беше добър и Вуцов отново хвана кълбото без грам колебания.

В средата на първата част Патрик-Габриел Галчев центрира към Уелтън, който насочи топката към Илиян Стефанов. Героят от финала за Купата стреля с глава и след намеса на Вуцов се стигна до двоен рикошет, като топката излезе в аут. Половин час след началото на двубоя Йон Бакеро получи центриране отляво от Людовик Соарес и нацели топката от въздуха, но я прати в аут.

В 37-ата минута Иван Минчев получи топката на границата на наказателното поле, обърна се елегантно и стреля, но не затрудни Николай Михайлов. Минута по-късно Патрик-Габриел Галчев предостави прецизно центриране на главата на Илиян Стефанов, а героят от финала с ЦСКА стреля с глава и прати топката в мрежата на Светослав Вуцов.

Второто полувреме започна с по-активна игра на Славия, като „белите“ опитаха да намерят мрежата на Николай Михайлов с далечни удари, но те се оказаха доста неточни. В 59-ата минута Гьоко Зайков центрира към Йон Бакеро, който стреля към вратата на Левски, но Михайлов улови без проблеми.

Само няколко минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Иван Минчев. Зад топката застана Георги Вълчев, който прати Николай Михайлов в обратния ъгъл е се разписа за 1:1 в 62-ата минута.

В 77-ата минута Славия бе близо до обрат. Тони Тасев върна топката към Йон Бакеро, който стреля от около 15 метра, но Николай Михайлов изби в ъглов удар. В 83-ата минута Левски стигна до победата. Кръстев получи пас на границата на наказателното поле и със страхотен удар с парабола матира Вуцов за крайното 2:1.

Славия - Левски 1:2

0:1 Стефанов 37'

1:1 Вълчев 62' - д

1:2 Кръстев 83'

Съставите:

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Гьоко Зайков, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Георги Вълчев, Никита Николаевич, Иван Минчев, Кристиан Добрев, Йон Бакеро, Мартин Петков

Левски: Николай Михайлов, Патрик-Габриел Галчев, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Марин Петков, Илиян Стефанов, Уелтън, Билал Бари