Шок за Левски! "Сините" получиха служебна загуба

Балкан Ботевград се класира служебно за финала

Балкан Ботевград се класира служебно за финала на Националната баскетбола лига за мъже, съобщиха от клуба, позовавайки се на писмо от организатора на първенството.

Възпитаниците на Небойша Видич елиминират миналогодишния шампион Левски, тъй като в състава на "сините" в първите три мача от полуфиналите без необходимото разрешение е играл Йордан Минчев.

Така ботевградчани печелят серията с 3:0 победи, тъй като на столичани са наложени три служебни загуби заради участието на нередовния баскетболист Минчев.

"Преди минути на служебната поща получихме официално писмо от НБЛ, което гласи следното:

Във връзка с констатирано нарушение, допускане на нередовен състезател в игра в полуфиналната плейофна серия на НБЛ: Йордан Минчев, който е участвал без Letter of clearance и на основание чл. 105, ал.2, т.3 от Правилата на НБЛ, налагам служебни загуби за следните срещи с негово участие:
1. 12.05.2022г. БК Балкан - БК Левски 2014
2. 14.05.2022г. БК Балкан - БК Левски 2014
3. 17.05.2022г. БК Левски 2014 - БК Балкан

Решение:
БК Левски 2014 прекратява участие в полуфиналната плейофна серия на НБЛ", съобщиха от Балкан.

На полето ботевградчани спечелиха първите си два домакински мача с 80:74 след продължение и със 76:72, а в третия двубой от серията до три успеха Левски намали на 1:2 победи след 66:56 в столицата. Четвъртата среща трябваше да се играе утре в София.