Виктория Томова с драматична загуба на "Ролан Гарос"

Все пак българката може до стигне до основната схема

Първата ракета на България Виктория Томова загуби в третия финален кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Томова отстъпи с 2-6, 6-1, 6-7(3) от Олга Данилович от Сърбия. Въпреки поражението Томова има 50% шанс да бъде изтеглена като „щастлива губеща". Жребий ще определи три от шест тенисистки, които ще се класират за основната схема.

Преди този мач Вики елиминира рускинята Марина Мелникова и британката Кейти Суон.

Българката започна лошо срещата и загуби първите четири гейма, а след това и първия сет с 1-6. Във втората част Томова показа класата си и след 6-1 само 33 минути изравни сетовете.

Третата решителна част започна с пасив от 0-3, но Вики успя да обърне резултата до 4-3 в своя полза. Сръбкинята отговори с рибрейк за 4-4. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до решителен тайбрек. За съжаление в него Томова загуби с 3-10 точки.