Беласица се завърна, 5000 плачат от щастие в Петрич (ВИДЕО)

"Комитите" във Втора лига за пръв път от 13 години, надвиха Вихрен с 3:2

Беласица се завърна в професионалния футбол! Това стана след победа с 3:2 над Вихрен пред над 5000 зрители на митичния "Цар Самуил", предаде кореспондент на NOVSPORT. Така два кръга преди края на първенството в Югозападната Трета лига, тимът от Петрич е недостижим на върха с 10 точки повече от втория Витоша (Бистрица).

В днешния мач Бела дръпна в резултата с 2:0 до 12-та минута, но гостите успяха да изравнят до почивката. През второто полувреме феновете буквално "вдигнаха" футболистите на Николай Николов - Чезето и те осъществиха мощен натиск. След куп пропуски и драматични моменти пред вратата на Вихрен, резервата Димитър Иванов успя да вкара за 3:2 в 75-та минута и отприщи всенародната радост в южния град.

Последните минути на двубоя се играха при непрекъсната заря от трибуните, а след последния съдийски сигнал всички в Петрич ликуваха - тяхната Бела отново е във Втора лига.

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона