Ботев Враца остава в efbet Лига след шоу с пет гола срещу Етър (ВИДЕО)

Врачани водеха с 3:0, но трепериха в последните секунди на мача

Ботев Враца спечели баража за място в efbet Лига догодина след победа с 3:2 над Етър. Врачани водеха с 3:0 до 88-та минута, но трепериха до края след два бързи гола на "болярите".

Символичните домакините започнаха по-добре мача и в 5-ата минута бяха много близо до гола. Топката беше центрирана от пряк свободен удар. Ловре Кнежевич изпусна Браян Переа на близката греда. Нападателят на врачани стреля с глава, но в левия страничен стълб.

В средата на първото полувреме Ботев Враца създаде нова опасност за вратата на Христо Иванов. След изпълнение на странично хвърляне Йоан Бауренски овладя, след което изведе Юлиан Ненов в наказателното поле. Капитанът на „зелените“ замахна и стреля в близкия ъгъл, но право в ръцете на вратаря.

Половин час след първия съдийски сигнал на Волен Чинков Антонио Георгиев сбърка и подари топката на Ловре Кнежевич. Нападателят напредна и стреля по диагонала, но покрай целта.

В края на първата част Цветомир Тодоров засече с глава центриране отляво, но ударът му не затрудни Красимир Костов, който улови безпроблемно.

В началото на второто полувреме Ботев Враца взе преднина. След извеждащ пас към Браян Перея топката беше центрирана в наказателното поле, където Юлиян Ненов засече след чудесен удар за 1:0.

В 72-а минута Радослав Апостолов опита да намери целта от около 18 метра, но топката профуча над вратата на Костов. Само минута по-късно спорът беше решен. След контраатака Браян Перея успя да овладее по чудесен начин и да прехвърли Христо Иванов за 2:0. Кнежевич успя да върне един гол, а в първата минута на добавеното време Мариян Иванов изведнъж направи 2:3, за да осигури максимална драма.

Стартови състави:

Ботев Вр: Костов, Христов, Николов, Георгиев, Луиз Соарес, Фераресо, Ненов, Гаврилов, Варгас, Ивайлов, Баурески

Етър: Иванов, Адибел, Кръстев, Натаниел, Станев, Кнежевич, Иванов, Апостолов, Уилсон, Тодоров, Пехливанов

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона