Българка се класира за втория кръг на "Ролан Гарос"

Денислава Глушкова продължава напред във Франция

Денислава Глушкова се класира за втория кръг при девойките на Откритото първенство на Франция по тенис.

Българката продължава, след като съперничката й Шарлот Кемпенaерс-Поч се отказа при резултат 7:5, 3:6 след 2:16 часа.

Глушкова изпусна преднина от 5:2 в първия сет и го загуби с 5:7. Тя пропиля три сетбола при 5:4 и свой сервис.

Във втората част българката спечели четири поредни гейма, за да направи обрат от 2:3 до 6:3.

След края на сета австралийката се отказа заради контузия.

Това е второ участие за талантливата българка на турнир от Големия шлем.

В началото на годината Глушкова постигна две победи и стигна за третия кръг на Откритото първенство на Австралия.