Вики Томова с успех в Хърватия

Шиникова отпадна на старта в Румъния

Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите УТА 125 в Макарска (Хърватия) с награден фонд 115 хиляди долара.

Първата ракета на България елиминира рускинята Оксана Селехметева със 7:6(5), 4:6, 7:5 след 2:48 часа игра.

27-годишната софиянка пропиля на два пъти пробив аванс в началото, а след това при 4:5 гейма и собствен сервис отрази два сетбола.

В последвалия тайбрек тя взе пет поредни разигравания и реализира обрат от 2:5 точки, за да поведе в резултата.

Във втората част 19-годишната левичарка Селехметева успя да реализира ключов брейк за 5:4, след което стигна до изравняване на резултата.

В третия сет Томова изоставаше с 2:4 гейма, но стигна до обрат. Така българката си осигури 2000 долара и 15 точки за световната ранглиста, в която заема 140-ото място.

За място на четвъртфиналите тя ще играе срещу 17-годишната чехкиня Линда Носкова, 184-а в класацията на УТА. Двете не са се срещали досега.

Националката Изабелла Шиникова отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в Брашов (Румъния) с награден фонд 60 хиляди долара.

Шиникова претърпя поражение от представителката на домакините Йоана Лоредана Роска с 6:7(1), 6:7(3) след малко повече от два часа игра.

Софиянката започна добре мача и поведе с 2:0 след ранен брейк, но не успя да удържи аванса си, а в последвалия тайбрек загуби с 1:7 точки.
Втората част премина без пробиви, но и във втория тайбрек Роска доминираше.

Шиникова продължава участието си на двойки заедно с Йесика Малечкова (Чехия). Те са поставени под номер 2 и за място на четвъртфиналите ще срещнат румънките Стефания Боица и Бриана Сабо.