Бостън спечели първия мач за титлата в НБА (ВИДЕО)

Ветеранът Ал Хорфорд реализира 26 точки при дебюта си във финал

Бостън Селтикс надделя със 120:108 над домакина Голдън Стейт Уориърс в първия мач от серията за титлата до четири победи в Националната баскетболна асоциация.

Ветеранът Ал Хорфорд реализира 26 точки при дебюта си във финал, а гостите реализираха общо 21 тройки, като петима играчи записаха двуцифрен актив. Джейлън Браун завърши с 24 точки, 7 борби и 5 асистенции, а резервата Дерик Уайт добави 21.

Маркъс Смарт допринесе с 18, а Джейсън Тейтъм се отличи с "дабъл-дабъл" с 12 точки и 13 асистенции.

Домакините влязоха с преднина от 92:80 в четвъртата част, в която Бостън реализира страхотен обрат след 40:16.

Ключова се оказа серията на гостите от 20:2 за около четири минути във втората половина на последната четвърт, след която тимът дръпна със 117:103 и това се оказа решаващо.

Така Голдън Стейт допусна първа домакинска загуба в плейофите през сезона. Звездата на отбора Стеф Къри започна силно и реализира 21 точки в първата четвърт, но в последствие гостите се ориентираха по-добре в опазването му и до края му позволиха да вкара още само 13 пункта, с което той завърши с 34 точки, 5 борби и 5 асистенции.

Андрю Уигинс добави 20 точки за Уориърс.