Юношите загубиха от Босна и Херцеговина в контрола

Преслав Бачев вкара от дузпа при 1:2

Юношеският национален отбор на България до 16 години, воден от Йордан Петков, отстъпи с 1:2 пред връстниците си от Босна и Херцеговина в първия от двата приятелски мача, които ще се състоят в рамките на тази седмица.

Нашият тим успя да открие резултата още в 15-ата минута, когато получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Преслав Бачев, който даде преднина на “лъвчетата”. Съставът на Йордан Петков продължи да създава по-опасните ситуации, но противно на логиката, босненците бяха тези, които съумяха да възстановят равенството в 25-ата минута. Тогава Адриано Ризвич бе точен също от 11-метров наказателен удар, който обаче бе доста спорен. В 32-ата минута Босна стигна и до второ попадение, възползвайки се от грешка в родната защита. До края на двубоя нови голове не паднаха.

Следващата проверка между двата тима е в събота, 11 юни, от 11:00 ч. българско време.

Съставът на България: 1. Марио Младенов, 4. Виктор Любенов (46 – 6. Ивайло Видев), 5. Адриан Виденов (80 – 3. Ивайло Митев), 13. Кубрат Йонашчъ (80 – 8. Райан Иванов), 15. Калоян Борунов, 16. Даниел Коков (46 – 7. Константин Димитров), 20. Валентин Доцев (46 – 18. Дейвид Джоров), 22. Илиян Димитров (80 – 19. Самуил Колев), 9. Преслав Бачев, 10. Джанер Садетинов (54 – 17. Николай Стойчев), 11. Адриян Райчев (60 – 21. Петър Маринов)

Селекционер: Йордан Петков

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона