ЧУДЕСНО: България разби Иран с 3:0 (ВИДЕО)

Първа победа за "лъвовете" в Лигата на нациите

Мъжкият национален отбор на България по волейбол записа първата си победа в тазгодишното издание Лигата на нациите. „Трикольорите“ победиха Иран с 3:0 гейма (25:19, 25:23, 26:24) в първия си мач от домакинския турнир в столичната зала „Арена Армеец“.

Тимът, воден от Николай Желязков, се беше подготвил много добре тактически и беше разучил безупречно играта на противника, което даде резултат. Освен това, българските волейболисти имаха безрезервната подкрепа на публиката, макар че иранците също имаха немалка агитка от двайсетина човека.

Много силен мач изиграха двамата ни титулярни посрещачи – Алекс Николов и Мартин Атанасов. Те бяха най-резултатни в нашето поле съответно с 20 и 14 отбелязани точки. За Иран 17 точки реализира Амин Есмаеилнеджад.

Вторият гейм сякаш беше решаващ, тъй като нашите успяха да направят обрат от 20:23 до 25:23 с пет поредни точки. Мартин Атанасов беше на сервис и допринесе за успеха във втората част.

За волейнационалите предстоят два дни без мачове, след което в петък се изправят срещу Австралия, където ще търсят нова победа. Именно „кенгурата“ са един от застрашените тимове от изпадане.