Лудогорец надви Нюрнберг с 3:0 в последната си лятна контрола (ВИДЕО)

Разградчани надвиха втородивизионния немски тим

Лудогорец победи с 3:0 Нюрнберг в последната си лятна контрола преди завръщането в България. Разградчани приключиха успешно лагера си в Австрия след голове на Спас Делев, Клод Гонсалвеш и Рик Джонатан.

Още в 6-ата минута Лудогорец направи много добра голова атака. Антон Недялков пусна към Пиерос Сотириу, който чукна към Рик Джонатан. Бразилецът нахлу отляво и пусна успореден пас към Спас Делев. Делев стреля, но топката се отклони от бранител и излезе в ъглов удар.

Само след 3 минути игра Лудогорец поведе. Антон Недялков направи прекрасно центриране отляво и качи топката на галавата на Делев, който с прецизен удар с глава я вкара в мрежата на немския тим.

В 13-ата минута българският шампион създаде още едно добро голово положение. Спас Делев направи меко центриране и Алекс Сантана засече от движение, но не уцели врата.

В 21-ата минута Лудогорец направи още една добра атака по левия фланг. Недялков подаде към Рик, който подаде успоредно, но Клод Гонзалвеш не успя добре да насочи топката и тя излезе в аут. След още 14 минути игра Лудогорец отново направи добра атака, Рик Джонатан преодоля няколко футболисти на съперника, той посна към Пиерос Сотириу, който овладя и вкара топката в мрежата, но бе маркирана засада и голът не бе зачетен.

Малко преди края на първото полувреме Доминик Янков направи нарушение срещу футболист на Нюрнберг, след което обаче се стигна до покачване на напрежението и сблъсък между футболисти на двата отбора. Схватката продължи кратко и се размина без червени картони.

Малко след почивката немците направиха добра атака, но Недялков успя да избие топката преди тя да стигне до вратата. Секунди по-късно и Игор Пластун направи ключово избиване на топката преди тя да влезе в мрежата.

В 59-ата минута Серджио Падт се наложи да показва класа. Играч на Нюрнберг стреля извън наказателното поле, топката се удари в крак на защитник и затрудни максимално Падт, който успя обаче да я избие в ъглов удар.

В 71-ата минута Лудогорец имаше добра възможност. Първо Матиес Тисера шутира, стражът спаси, Доминик Янков добави, но не успя да я насочи във вече опразнената врата.

В 77-ата минута футболистите на Нюрнберг направиха ужасяваща грешка при изнасявенот на топката. Това позволи на Клод Гонзалвеш да я открадне и да я вкара в мрежата на съперника за 2:0.

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 6. Шакил Пинас, 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонсалвеш, 19. Пиерос Сутириу, 32. Игор Пластун, 64. Доминик Янков, 73. Рик Джонатан, 90. Спас Делев

Нюрнберг: Кристиан Матения, Асгер Сьоренсен, Йоханес Гайс, Тайлан Думан, Мануел Шефлер, Йенс Кастроп, Мануел Винтцхеймър, Флориан Хюбнер, Ян Гямера, Натаниел Браун, Филип Илич