ОФК Беласица направи 1:1 с дубъла на ЦСКА 1948

Контролата се игра в Банско

Вторият си контролен мач от лятната подготовка футболистите на Беласица изиграха на терена на Евима край Банско срещу дубъла на ЦСКА-1948, воден от треньора Валентин Илиев. Нападателен стил на игра приложиха петричките футболисти през първото полувреме на столичния тим. Аспарух Смилков и Димитър Иванов тормозеха защитата на столичани по крилата. В 7-ма минута при бърза контраатака Аспарух Смилков тръгна на скорост по левия фланг, центрира топката от движение в наказателното поле на ЦСКА-1948 и Марти Таушанов се оказа най-съобразителен и с глава изпрати топката в далечния ъгъл на противниковия страж за 0:1. По-късно Айвън Ангелов се опита да прехвърли отдалече вратаря на столичани, но топката прелетя над вратата им. Така с гол на Марти Таушанов футболистите на Беласица се оттеглиха на почивка с преднина в резултата.

През второто полувреме наставниците на двата тима Иво Тренчев на Беласица и Валентин Илиев на ЦСКА-1948 дадоха шанс за игра на останалите футболисти от резервната скамейка. Футболистите на ЦСКА-1948 търсеха начин за изравнителен гол, но вратаря Кирил Георгиев и защитата пред него на Беласица играеха много добре и не даваха шанс на противниковия тим да стреля отблизо . Веднъж при атака на ЦСКА влизащата топка бе избита от защитника Вальо Костов от голлинията. В 81-ва минута при атака на столичани последва директен шут на Валентин Йосков, кълбото се отклони от гърба на защитник на Беласица и излъга вратаря Кирил Георгиев за 1:1. Два пропуска на Стивън Кирилов и един на Марти Таушанов отблизо бяха причината отборът на Беласица да не спечели контролния мач, което щеше да приляга на база показаната игра.

След мача старши треньорът на Беласица Иво Тренчев сподели следното: „През първата част на срещата стояхме далеч по-добре на терена от противника. Съвсем справедливо поведохме в резултата още през първото полувреме . Аспарух Смилков и Айвън Ангелов не бяха с точен мерник пред противниковата врата. През второто полувреме дадох шанс за игра на още футболисти. Ритъмът на играта се наруши , направихме някои груби грешки, най-вече при изнасянето на топката и допуснахме изравняване на резултата след рикошет от гърба на наш защитник. Два пъти отблизо не успяха Стивън Кирилов и бразилеца Игар Фелипе. Редно е да задържаме повече топката, да показваме по-голяма зрелост и самочувствие на терена. Върху това ще продължим да работим за в бъдеще . Слабостите, които допуснаха някои от футболистите, ще ги кажа на разбора в съблекалнята. Следващият ни контролен мач ще бъде в събота от 19 часа на стадион Христо Ботев в Благоевград срещу Пирин”.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1