"Лъвиците" с достойна игра, но загуба с 0:3 от Бразилия (ВИДЕО)

Националният ни отбор по волейбол не успя да надвие един от най-добрите отбори в света

Женският национален отбор по волейбол очаквано загуби с 0:3 гейма от звездната селекция на Бразилия. Във втория си мач в столичната зала „Арена Армеец“ „лъвиците“ успяха да се противопоставят на именития си опонент, но допуснаха загуба, макар че на моменти играеха като равен с равен. Особено в първите два гейма България успя да се противопостави достойно на бразилките и малко не им достигна да откраднат гейм.

Голямата разлика дойде от блокадата. Гостенките записаха 11 директни точки, докато нашите само 5. И двата отбора направиха много на брой грешки – Бразилия 18 срещу 21 в българското поле. След тази загуба българките заемат 13-то място с актив от 9 точки.

Най-резултатна в мача беше Габриела Гимараеш, по-известна като Габи, с 12 точки. За България Нася Димитрова финишира с 9, а Мирослава Паскова прибави 7.

За отбора, воден от Лоренцо Мичели, предстоят още два двубоя в София. Утре се изправяме срещу европейския шампион Италия, а в неделя ще премерим сили с Полша в ключов двубой за постигането на главната цел – оставане във волейболната Лига на нациите и догодина.