ЖАЛКО! България загуби последния си мач от Лигата на нациите (ВИДЕО)

Китай ни обърна до 3:1 в Гданск

Българският национален отбор по волейбол загуби последния си мач от Лига на нациите.

Нашите паднаха от Китай с 1:3 (28:26, 23:25, 23:25, 17:25), след като ден по-рано победиха със същия резултат Нидерландия и запазиха мястото си в турнира за догодина.

В събота „лъвовете“ спечелиха първия гейм, но отстъпиха в следващите три и в крайна сметка трябваше да се примирят с поражението в полския град Гданск.

Така тимът ни остава на 14-о място от 16 отбора с актив от 2 победи и 10 загуби.

Българският селекционер Николай Желязков заложи на следния стартов състав: Мартин Атанасов, Денис Карягин, Николай Колев, Светослав Гоцев, Добромир Димитров и Светослав Иванов.

Тимът на България спечели драматично първия гейм с 28:26. Няколко пъти се сменяше водачеството, но тимът ни взе аванс в края и след като пропусна два геймбола, успя при третия опит.

Във втория гейм Китай имаше превъзходство, но тимът на България стигна намали пасива си само на точка при 22:23. Азиатците успяха да го затворят с 25:23.

Същото се повтори и в третия гейм, като на моменти съперникът ни водеше със 17:11. България направи две поредни точки при 21:24, но нямаше сили за повече и китайците направиха пълен обрат.

Те се представиха още по-силно в четвъртия гейм, в който нито за момент не застрашихме съперника, който затвори мача с 25:17.

Най-резултатен в мача бе Цзингуен Чжан с 18 точки, а Цзингие Ван остана с 15 точки. 15 точки за отбора на България реализира Денис Карягин, а по 11 добавиха Алекс Николов и Светослав Гоцев.

С успеха Китай изпревари България на 13-о място, като вече има 3 победи, докато българският тим е с 2.