В НАДЕЖДА: Локо София изпусна да победи ЦСКА след отлична игра (ВИДЕО)

"Армейците" спасиха точката в 90-та минута

Локомотив София и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в столичното дерби от 2-ия кръг в Efbet Лига. "Армейците" се спасиха от загубата в последната минута на редовното време, когато Браян Морено донесе точката за отбора.

Мачът започна на високи обороти и с атаки и към двете врати. В 4-ата минута първо Александър Любенов боксира топката след центриране на Иван Турицов, а секунди по-късно топовен удар на Амос Юга от малко над 20 метра мина над вратата.

Домакините бяха по-активни по десния фланг на атаката, като в 11-ата минута малко не стигна на Илия Димитров да засече центриране на далечната греда.

В 17-ата минута се стигна до претенции за дузпа от страна на домакините. Мики Орачев центрира отляво към далечната греда. Там Селсо Рапосо стреля от 4-5 метра, но пред топката застана Брадли Де Нойер и топката срещна ръката му. Първоначално Волен Чинков подмина ситуацията, но му бе сигнализирано от ВАР да преразгледа ситуацията. След консултацията със системата за видеоповториения Чинков промени решението си и посочи бялата точка.

Зад топката застана Карлос Франса, който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Густаво Бусато. Бразилецът бе много близо до спасяване, но не успя и топката влетя в мрежата му - 1:0 за Локо София.

ЦСКА опита бързо да се върне в мача, но вместо това Локо София имаше ново страхотно положение. В 26-ата минута Красимир Милошев стреля от около 20 метра от воле, но топката профуча покрай десния страничен стълб на вратата на гостите.

Малко преди изтичането на половин час игра Илия Димитров остана сам срещу вратаря, но Бусато направи феноменално спасяване, а страничният съдия вдигна флага си за засада, която бе доста дискусионна. ЦСКА отговори с удар на Маурисио Гарсез в 33-ата минута, но той бе много слаб и Любенов улови без проблем. Пет минути сбед това Бусато спаси коварен удар на Милошев.

До края на полувремето играта остана равностойна, но не се стигна до повече опасни положения.  Втората част започна по-добре за домакините, които дебнеха за възможности на контраатаки, при които на няколко пъти успяха да застрашат вратата на тима на Саша Илич, но Бусато и защитата пред него се справиха. Постепенно ЦСКА взе контрола над топката и започна да притиска тима на Станислав Генчев около наказателното му поле в търсене на изравнително попадение.

20 минути преди края на мача Браян Морено успя да си създаде пространство да обстрелва вратата на домакините, но удара му от около 22-23 метра бе неточен.

В 75-ата минута Симеон Славчев бе изведен сам срещу вратаря. Той не бе в засада и нахлу в наказателното поле, където сви топката покрай хвърлилия се на шпагат Християн Петров. Последва удар с десния крак, но Бусато отново спаси прекрасно.

В следващите минути играта се накъса и двата отбора не стигаха до опасни ситуации пред противниковата врата.

И когато нещата вървяха към завършек ЦСКА избухна. В 90-ата минута Станислав Шопов центрира прекрасно от корнер вляво от вратата на Локо София. В наказателното поле Браян Морено бе оставен без опека и с глава насочи прекрасно топката в обратния ъгъл на Любенов, който изгледа как топката се оплете в мрежата му - 1:1.

Локо София - ЦСКА 1:1
1:0 Франса 21 (дузпа)