Девойките с първа победа на Евро 2022 по волейбол

17-годишните таланти надвиха Нидерландия

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 17 години записа първи успех на Eвропейското първенство в Чехия. Тимът, воден от Диян Боюклиев, се наложи над Нидерландия с 3:1 (25:19, 19:25, 25:17, 29:27) във втория си мач от група II в град Храдец Кралове, съобщи официалният сайт на волейболната федерация.

Така нашите се завърнаха на победния път, като дадоха само гейм на съперника. Националките ни имат 4 точки в актива си ( 1 победа, 1 загуба). Това им отрежда втора позиция във временното класиране на групата. Водач е Сърбия с два успеха и 5 точки.

Тимът ни успя да се вдигне след вчерашното поражение от Хърватия с 2:3 и да покаже, че има възможности и воля за победа.

Мачът започна равностойно, това продължи до средата на първия гейм. Едва тогава нашите се отърсиха от напрежението и се откъснаха с 4 точки 21:17. До края съставът ни запази разликата и спечели гейма.

164405 011 DR204778

Както в първия ден, нашите не запазиха взетото предимство. Отново настъпи спад и това се отрази във втората част, когато нидерландките поведоха с 16:11. Волейболистките ни не успяха да излязат от затруднението и съперникът изравни 1:1.

Последва поредната порция силни минути. Третата част бе изцяло под диктовката на България и тимът ни поведе с 2:1. Холандките не оставиха нещата така и отново се разиграха, като предизвикаха смут в българските редици. Съперникът диктуваше положението почти докрай, като водеше с 22:20. Родните представителки продължиха да щурмуват и изравниха при 23:23. Последва истинска борба за надмощие. В решителните минути националките ни показаха характер и не позволиха мача да влезе в тайбрек. Те измъкнаха гейма с 29:27 и се поздравиха с крайното 3:1.