Кузманов на четвъртфинал в Швейцария

Втората ракета на България отрази мачбол и уреди среща с италиански квалификант

Втората ракета на България Димитър Кузманов отрази мачбол и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Цуг (Швейцария) с награден фонд 134920 евро.

Кузманов елиминира с 6:1, 6:7(2), 7:6(6) Ото Виртанен (Финландия), "щастлив губещ" от квалификациите.

28-годишният пловдивчанин взе убедително първия сет със серия от пет поредни гейма, а във втората част проби за 6:5 и сервираше за мача, но не успя, а в тайбрека Виртанен спечели шест поредни разигравания, за да изравни резултата.

Решаващата трета част премина с доминация на сервиращите и се стигна до нов тайбрек. В него Кузманов отрази мачбол при 6:5 и с три поредни точки си осигури успеха.

Така българинът заработи 3710 евро и 25 точки за световната ранглиста, в която заема 189-ото място.

За място на полуфиналите той очаква квалификанта Лоренцо Джустино (Италия).

Джустино е 30-годишен е в момента заема 260-ото място в света, като е достигал до 127-ата позиция в класацията на АТП.

Двамата са играли два пъти помежду си досега и имат по една разменен успех. Кузманов печели с 6:3, 1:6, 6:3 в Биела през 2021 година, а в началото на май италианецът побеждава в Прага със 7:6(4), 4:6, 6:2.