ЛЕВСКИ ГО НАПРАВИ! "Сините" отстраниха ПАОК! (ВИДЕО)

Станимир Стоилов направи чудото насред Солун

Левски успя да елиминира ПАОК от Лигата на конференциите след като завърши 1:1 на реванша в Солун и след успеха с 2:0 на "Герена" преди седмица категорично продължава напред.

Билал Бари бе потърсен с дълъг извеждащ пас в 11-ата минута. Мароканският нападател се опита да се пребори със Сверир Ингасон за позиция, но съдията Сесар Сото Градо прецени, че Бари е извършил нарушение.

Опитният Ясмин Куртич получи жълт картон още в 12-ата минута за реплика към испанския рефер.  Четири минути по-късно Халед Нарей отправи първия удар по посока на вратата на Николай Михайлов, но неточно в аут.

Жереми Петрис центрира в наказателното поле на ПАОК в 20-ата минута, Доминик Котарски не бе убедителен, но все пак с втората си намеса успя да улови топката.

Левски поведе с 1:0 срещу ПАОК в 24-ата минута. Елефтериос Лирацис допусна много груба грешка, опитвайки се да върне топката към Доминик Котарски. Роналдо внимаваше в ситуацията и успя да открадне топката, след което преодоля Котарски и вкара в опразнената врата.

Тиаго Данташ пусна интересен пас към Николас Куалята, който беше между Ван дер Каап и Петрис. Двамата не се разбраха и топката попадна в Куалята, който не се възползва от открилата му се възможност и в крайна сметка топката се озова в ръцете на Николай Михайлов.

Келиан ван дер Каап направи добър пробив в 37-ата минута, когато се справи с Янис Каргас и навлезе в наказателното поле на ПАОК, след което се опита да подаде към Роналдо, но Тиаго Данташ се прибра, за да се намеси и да изчисти топката в корнер.

Левски имаше много добра възможност да организира бърза контраатака в 42-ата минута. Роналдо първо сбърка с един извеждащ пас, но топката се върна в него. Бразилецът след това пусна към Жереми Петрис, който напредна и центрира в наказателното поле на ПАОК, но право в ръцете на Доминик Котарски.

Минута по-късно последва центриране в наказателното поле на Левски, където Халед Нарей остана под топката. Рафа Соареш центрира опасно в наказателното поле на Левски в 45-ата минута, след което Халед Нарей засече топката, но тя премина встрани от десния стълб на вратата на Николай Михайлов.

Втората част започна със слаб удар на Бисесвар, който Галчев изчисти. "Сините" отговориха с бърза контраатака. Роналдо преодоля голяма част от терена, справяйки се с няколко съперници. Бразилецът намери Петрис отдясно, а французинът центрира в наказателното поле, където Уелтън изпревари Лирацис и върна към оставения непотрик Филип Кръстев. Халфът на удара от удобна позиция обаче беше неточен.

В 52-ата минута Уелтън проби отдясно, увлече двама защитници в наказателното поле и с пета намери Георги Миланов. "Синята" седмица обаче не съумя да отправи удар от 7-8 метра, затворен от Дъглас Аугусто.

ПАОК стигна до изравнителен гол в 56-аа минута. Филип Кръстев не успя да отиграе добре топката в половината на "сините". От това се възползва Бисесвар, който успя да изведе Тиаго Дантас сам срещу Михайлов и младият португалец не остави шансове на вратаря - 1:1.

В 65-ата минута Левски получи право да изпълни пряк свободен удар на около 20 метра от вратата за нарушение на Каргас срещу Роналдо. Зад топката застана Георги Миланов, който отправи опасен удар, но Котарски успя да улови.

В 72-ата минута солунският гранд остана с човек по-малко на терена. Уелтън направи поредния си страхотен пробив, този път през центъра, и беше фаулиран грубо от Дъглас Аугусто. Халфът на домакините получи втори жълт картон, който беше втори за него в мача и направи задачата на своите съотборници още по-тежка.

Четири минути по-късно Живкович проби по аутлинията отдясно, навлезе в наказателното поле и отправи удар, който беше блокиран от Ван дер Каап. Малко след това Бисесвар шутира от 15 метра, но над вратата.

В 80-ата минута ПАОК остана с девет души на терена. Виейриня фаулира устремилия се напред в топката Петрис и беше декориран в жълто. Португалският ветеран обаче започна да спори със съдията и получи второ официално предупрежение.

Снимка: StartPhotо

ПАОК - Левски 1:1
0:1 Роналдо 25