Спектакъл с 8 гола донесе 10-а Суперкупа на Байерн (ВИДЕО)

Баварците биха РБ Лайпциг с 5:3, Мане се разписа в дебюта си

Байерн (Мюнхен) спечели за трети пореден и общо 10-и път в историята си Суперкупата на Германия.

Баварците разбиха РБ Лайпциг с 5:3, след като до почивката отбелязаха 3 безответни попадения.

Джамал Муисала откри в 14-ата минута, а в 31-ата Садио Мане ознаменува с гол официалния си дебют след пристигането си от Ливърпул.

Точно преди почивката пък Бенжамен Павар оформи класиката.

„Биковете“ върнаха едно попадение в 59-ата минута чрез Марсел Халстенберг, но в 65-ата Серж Гнабри направи резултата 4:1 преди Кристофър Нкунку да вкара от дузпа за 4:2.

След това резервата Дани Олмо вдъхна надежда на Лайпциг с шут в близкия ъгъл по диагонала в 89-ата минута за 4:3, ала Лерой Сане сложи точка на спора дълбоко в добавеното време – 5:3.

Това беше първи официален двубой за "червените" след раздялата с Роберт Левандовски, но поне в предни позиции не си пролича отсъствието на дългогодишния голмайстор.

Домакините започнаха с Кристофър Нкунку, Емил Форшберг и Доминик Собослай в по-предни позиции. Байерн пък действа в схема 4-2-2-2 със Садио Мане и Серж Гнабри в атака. Новият защитник Матайс де Лихт започна на пейката и се появи за последния около четвърт час.

Още от началото и двата тима се хвърлиха в атаки при всяка възможност и РБ можеше да поведе в 8-ата минута. Тогава, в типично свой стил, капитанът на баварците Мануел Нойер излезе далеч пред наказателното си поле, но загуби топката. Футболистите на домакините обаче не успяха да се възползват.

Байерн обаче се възползва от първия си реален шанс и излезе напред в резултата - 1:0. В 14-тата минута Мусиала прониза Питър Гулачи с удар по земята след разбъркване в наказателното поле.

Две минути по-късно Нкунку изстреля кълбото в мрежата на Нойер, но голът не беше зачетен заради засада при паса към французина.

Последва период на превъзходство на Байерн, като футболистите на Разенбалшпорт не успяваха да притеснят съперника. При това развитие на играта се стигна и до втория гол в полза на шампионите. Той стана факт в 31-вата, когато Гнабри подаде на Мане на празна врата - 2:0.

Лайпциг падна духом и секунди преди паузата мюнхенци нанесоха третия си удар, след като Павар покачи на 3:0 след асистенция на Мусиала.

Треньорът на РБ Доменико Тедеско прибегна до смените в 52-рата минута и четири по-късно тимът стигна до греда. Тя дойде, след като появилият се Андре Силва засече центриране от корнер, но топката с отби в напречния стълб.

Все пак шансът се усмихна на Лайпциг и в 59-ата Халстенберг се пребори с Павар за висока топка и реализира за 1:3.

Байерн обаче набързо отговори, след като седем минути по-късно Гнабри опъна мрежата за 4:1.

Лайпциг стигна до още един гол, след като в 77-ата Нкунку беше точен от наказателен удар. Това не беше краят, защото в 89-ата резервата Олмо намали до 3:4 и пред Нойер стана интересно.

В оставащите секунди домакините създадоха положение за изравняване, но не се намери кой да засече след подаване на Халстенберг. Дълбоко в добавеното време Сане оформи крайното 5:3 за Байерн.

Шампионите откриват сезона в Бундеслигата с гостуване на Айнтрахт (Франкфурт) идния петък (5 август).

РБ ЛАЙПЦИГ - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 3:5
0:1 Джамал Мусиала (14)
0:2 Садио Мане (31)
0:3 Бенжамен Павар (44)
1:3 Марсел Халстенберг (59)
1:4 Серж Гнабри (66)
2:4 Кристофър Нкунку (77, дузпа)
3:4 Дани Олмо (89)