ЦСКА съсипа безобразно слаб Берое (ВИДЕО)

"Червените" нанизаха пет гола на противника

ЦСКА надигра тотално Берое и победи с категоричното 5:1 в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Още в 5-ата минута Маурисио Гарсез отбеляза, малко по-късно Георги Йомов пропусна чисто голово положение, а Дюкенс Назон вкара второ попадение в 18-ата минута. През втората част Браян Морено отбеляза третия гол в мача в 76-ата минута на двубоя. В 78-ата минута реферите отсъдиха дузпа за Берое, заради игра с ръка на Мено Кох, а Абубакар Тунгара реализира за 3:1.

В даденото от рефера продължение Валентин Железов отсъди и дузпа за ЦСКА, която Иван Турицов реализира безпроблемно. В последната минута Иван Караджов направи кошмарна грешка, като не хвана топката с ръце в наказателното поле, реши да играе с глава, което помогна на Маурисио Гарсес да я открадне и да я вкара за пети път в мрежата.

По този начин ЦСКА се изравни с Лудогорец на върха на efbet Лига. Двата отбора имат по 10 точки и по 2 допуснати гола. Разградчани обаче са с 12 реализирани срещу 10 за ЦСКА.

През първата част "черевните" бяха пълни господари на терена и пропуснаха още няколко добри възможности пред вратата на Иван Караджов. Гостите се отчетоха с един удар по посока на вратата, но топката излезе в аут.

През второто полувреме нещата не се промениха. ЦСКА бе по-добрия отбор, пропусна няколко положения, но добави един гол на сметката си преди Берое да отбележи почетно попадение след дузпа в 81-ата минута. В крайна сметка "червените" вкараха четвърти и пети гол. Първо Турицов от дузпа, а след това и Гарсез оформиха крайното 5:1.

ЦСКА – БЕРОЕ 5:1
1:0 Маурисио Гарсез 5, 2:0 Дюкенс Назон 19, 3:0 Браян Морено 76, 3:1 Абубакар Тунгара 81-дузпа, 4:1 Иван Турицов 90+4-дузпа, 5:1 Маурисио Гарсез 90+6

Още при първата опасна атака на "червените" реализираха в 5-ата минута. Тибо Вион подаде хубав пас към Брадли Де Нойер по левия фланг. Нидерландецът пусна успореден пас в наказателното поле и Маурисио Гарсез, който отбеляза за 1:0.

В 10-ата минута ЦСКА направи добра атака. Дончев подаде към Георги Йомов, който опита центриране, но не намери свой съотборник в наказателното поле. Само минута по-късно "червените" направиха още една добра атака, която обаче също не завърши с удар по посока вратата на Караджов.

След няколко минути игра Жеферсон получи първи жълт картон, след като спря атака на Берое.

В 17-ата минута ЦСКА създаде още едно чисто голово положение. Георги Йомов бе изведен сам срещу вратаря, опита да го преодолее технично, но Караджов се справи.

Само след 60 секунди игра Дюкенс Назон за втори път вкара топката в мрежата на гостите. Той бе изведен от Тибо Вион и хладнокръвно реализира. Страничният съдия обаче маркира засада и се наложи ситуацията да бъде разглеждана от ВАР реферите. След прегледа голът бе зачетен.

След второто попадение футболистите на ЦСКА се поускопоиха и реално овладяха играта без да позволяват на гостите от Стара Загора да създават опасности пред вратата на Густаво Бусато.

В 39-ата минута Берое отправи първи удар по посока вратата на ЦСКА. Серкан Юсеин стреля от дистанция, но топката премина над гредата на Бусато.

В 43-ата минута Дюкенс Назон се измъкна сам срещу Иван Караджов. Той избяга поне 30 метра с топката в краката, стреля, но Караджов спаси. Освен това обаче реферите отсъдиха и засада, въпреки че повторенията показаха, че тя е доста спорна.

Двамата треньори не направиха промени в своите състави след старта на втората част.

Втората част започна вяло. Първото интересно положение бе в 53-ата минута, когато Лукас Мартинс опита да влезе в наказателното поле, но си поведе по-дълго топката и тя излезе в аут.

В 61-ата минута гостите поискаха дузпа за нарушение срещу Лукас Мартинс, но такава не бе отсъдена.

След още няколко минути игра Берое направи още една добра атака, която завърши с удар с глава на футболист в зелено, но топката бе избита в корнер.

В 69-ата минута ЦСКА вкара топката за трети път във вратата на Берое. Асен Дончев се включи в бърза контраатака и вкара топката в мрежата. Реферите преразгледаха ситуацията и засадата, която мартира страничния съдия, бе потвърдена.

В 71-ата минута Асен Дончев се озова в стрелкова позиция, шутира, но Караджов спаси.

В 75-ата минута ЦСКА вкара трети гол. Лазар Туфегджич получи топката отляво, центрира, топката стигна до Браян Морено, която си я нагласи на десния крак и я вкара в мрежата на Караджов за 3:0.

В 78-ата минута Мено Кох игра с ръка в наказателното поле на ЦСКА и реферите отсъдиха дузпа за Берое, след като Валентин Железов се наложи да гледа ситуацията с VAR. Абубакар Тунгара изпълни 11-метровия наказателен удар и отбеляза за 3:1.

В 87-ата минута новото попълнение на Берое Руи Чавес-Рука извърши нарушение срещу Иван Турицов, за което Валентин Железов му показа жълт картон. Ситуацията обаче дълго време бе разглеждана от VAR съдиите, които в крайна сметка оставиха решението за жълт, а не за червен картон.

В даденото от съдията продължение на мача Николай Николаев фаулира Лазар Туфегджич в наказателното поле и реферът Валентин Железов отсъди дузпа. Иван Турицов изпълни и безпроблемно реализира за 4:1.

Минута по-късно след идиотска грешка на Караджов, Гарсес оформи крайния резултат.

ЦСКА - СОФИЯ - БЕРОЕ 5:1