Вики Томова е 1/2-финалистка в Полша, влиза в Топ 100

Тя надви представителката на домакините Гроджиск Мазовецки

Първата ракета на България при жените Виктория Томова се класира на полуфиналите на турнира на клей в Гроджиск Мазовецки (Полша) с награден фонд 100 хиляди долара. На четвъртфиналите Томова записа убедителен успех с 6:3, 6:1 над представителката на домакините Катажина Кава.

Българката, която е поставена под номер 4, показа много по-добра игра от съперничката си и заслужено се поздрави с успех. Томова започна силно първия сет и поведе с 3:0 гейма, което и бе достатъчно за успеха в първата част. Във втория сет Томова бе дори по-убедителна, като спечели и четирите гейма, в които сервираше Кава.

С тази победа се очаква българката за пръв път в своята кариера да влезе в Топ 100 на световната ранглиста за жени.

На полуфиналите Томова очаква победителката от мача между поставената под номер 1 в схемата Магда Линете от Полша и Виктория Кужмова от Словакия.