Байерн Мюнхен забрави бързо Левандовски с 6:1 над Айнтрахт(ВИДЕО)

Баварците са безпощадни дори и без голмастора си от последните години

Байерн Мюнхен започна под пара новия сезон в Бундеслигата и разби с 6:1 един от водещите клубове в елита - Айнтрахт Франкфурт. Носителят на трофея от Лига Европа беше разпилят на собствения си стадион и то няколко дни преди да срещне Реал Мадрид в спор за Суперкупата на Европа.

Първата опасност пред една от двете врати дойде още във 2-ата минута. Йозуа Кимих центрира от корнер, а в наказателното поле най-съобразителен беше Садио Мане, който отправи удар с глава, но над вратата. Три минути по-късно баварците поведоха. Гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар на около 25 метра от вратата. Феновете на "орлите" пуснаха димки по същото време, от което се възползва Кимих. Халфът с хитър удар по земя потърси близката греда, а Кевин Трап не успя да реагира и с помощта на гредата, топката се озова в мрежата - 0:1.

В 11-ата минута шампионите удвоиха аванса си. Кимих центрира в наказателното поле, където се получи разбъркване. Томас Мюлер опита удар, който беше блокиран, но топката се озова в непокрития Бенжамен Павар и френският национал с мощен удар от 5-6 метра в далечния ъгъл матира Трап за втори път.

Само минута по-късно "орлите" бяха близо до намаляване на резултата. След изпълнение на корнер Тута надскочи Алфонсо Дейвис и отправи удар с глава, който срещна гредата. В 15-ата минута Джамал Мусиала овладя топката в наказателното поле след грешка на Тута и отправи удар от малък ъгъл, който вратарят спаси.

В 24-ата минута Томас Мюлер пропусна да реши всичко в мача. Баварците организираха нова страхотна атака. Серж Гнабри напредна през центъра, навлезе в наказателното поле и с пас преодоля към Мюлер преодоля Трап. Германският национал обаче се подхлъзна и от няколко метра не успя да прати топката в опразнената врата, а уцели гредата. Три минути по-късно Йеспер Линдстрьом направи непростин пропуск. Халфът проби през центъра с доза късмет преодоля трима защитници и останал очи в очи с Нойер стреля покрай вратата.

В 28-ата минута Джамал Мусиала отправи коварен удар от даленча дистанция, който беше отразен от Трап, а след това кълбото срещна и гредата. Само минута по-късно баварците вкараха трето попадение. Мусиала отне топката от Роде в средата на терена и веднага пусна извеждащ пас за Гнабри. Седмицата напредна и с прецизно центриране намери Мане, а сенегалецът с глава матира Трап за 0:3.

Малко след това Мане отново беше близо до гол, но ударът му кацна върху гредата. В 36-ата минута обаче нямаше какво да спре шампионите. Мане се справи с Тута, напредна и пусна пас към Мюлер в наказателното поле, а той с диагонално подаване към Мусиала преодоля Трап, а младокът на празна врата вкара за 0:4.

Баварската машина продължи да гази във Франкфурт и в 43-ата минута възпитаниците на Юлиан Нагелсман вкараха пети гол. Гнабри получи извеждащ пас зад отбраната, напредна и мушна топката между краката на Трап за 0:5.

Байерн намали оборотите в началото на втората част. В 54-ата минута Филип Костич проби в наказателното поле и падна след шпагат на Павар. Домакините поискаха дузпа, но повторенията показаха, че французинът играе с топката. Минута по-късно резервата Кристиян Якич прати топката във вратата. Хърватинът беше изведен от Тута сам срещу Нойер, вратарят опита да избие, но не успя и халфът прати кълбото във вратата. Попадението обаче беше отменено заради засада на играча на домакините.

В 64-ата минута Айнтрахт върна един гол. Люка Ернандес върна към излезлия пред наказателното поле Нойер. Вратарят тръгна да финтира друга резерва на домакините Рандал Коло Муани, но нападателят успя да му отнеме и без проблеми прати топката в опразнената врата за 1:5.

Веднага след това за Байерн дебютира новото попълнение - 17-годишният Матис Тел, който дойде от Рен. Френският младежки национал замени Гнабри. В 74-ата минута Мане получи отличен извеждащ пас от Кимих и опита удар от малък ъгъл, който Трап спаси. Четири минути по-късно баварците пропиляха още една добра възможност. Кимих изведе Сане в наказателното поле, а германецът реши да подава към Мане, вместо да търси завършващ удар и Тута изби.

В 80-ата минута Коло Муани беше изведен зад отбраната на баварците. Деветката на домакините напредна, но току преди да отправи удар Упамекано успя да избие.

В 80-ата минута Коло Муани беше изведен зад отбраната на баварците. Деветката на домакините напредна, но току преди да отправи удар Упамекано успя да избие. Три минути след това шампионите вкараха шести гол. Мане комбинира със Сане, който с изящен пас изведе Мусиала в наказателното поле, а младокът пусна топката покрай Трап.

Алегри: Реал или Байерн ще спечелят Шампионската лига