ЦСКА 1948 на върха, Цочев с 4 гола (ВИДЕО)

Тимът на Любо Пенев разби Ботев (Вр) с 5:2

ЦСКА 1948 надви с 5:2 Ботев Враца в късния съботен мач от програмата на 5-ия кръг в efbet Лига. "Червените" успяха да изиграят много силен мач, въпреки че от 32-та минута бяха с човек по-малко на терена.

В 10-ата минута Браян Переа изведе Даниел Генов в наказателното поле, той стреля по диагонал, като макар да имаше претенции от гостите за намеса на Даниел Наумов, бе отсъден аут.

Осем минути по-късно "червените" излязоха напред в резултата, след като изпълниха бързо пряк свободен удар, Енрике Рафаел намери Алекс Колев, който комбинира с Ивайло Чочев, който от своя страна не сгреши на празна врата.

Ситуацията бе гледана над 2 минути от ВАР за засада в изграждането на нападението, но се оказа, че такава няма.

В 25-ата минута Георги Русев реши да пробва късмета си от далечна дистанция, но топката профуча встрани от вратата на врачани. Шест минути по-късно домакините останаха с човек по-малко след като Карлос Охене получи директен червен картон за каратистки удар в гърдите на Чавдар Ивайлов.

В 42-ата минута Георги Русев получи извеждащо подаване от Енрике Рафаел и излезе на стрелкова позиция, но не уцели вратата, след като Красимир Костов покри добре ъгъла си.

В последната минута от редовното време ЦСКА 1948 удвои аванса си, след като Георги Русев бе изведен по превъзходен начин на лявтото крило, показа добра скорост и останал очи в очи с Красимир Костов не сгреши.

В 59-ата минута Ивайло Чочев получи подаване от Георги Русев в наказателното поле и с мощен удар и помощта на напречната греда матира Красимир Костов за трети път.

В 68-ата минута влезлият като резерва Марио Топузов опита удар в близкия ъгъл от далечна дистанция, но топката излезе в аут. Четири минути по-късно друга резерва на "червените" - Ангел Бастунов също стреля от над 20 метра, но и той не уцели вратата.

В 82-ата минута Ивайло Чочев засече с глава центриране от корнер на Джонатан Перейра и оформи своя хеттрик във вратата на Красимир Костов.

Три минути по-късно Ботев Враца получи дузпа за игра с ръка на Реян Даскалов след хитри действия на Мартин Атанасов. Зад топката застаа Браян Переа, който изпълни две минути по-късно и намали изоставането на своя тим.

Две минути по-късно домакините получиха дузпа за нарушение на Мартин Атанасов срещу Ангел Бастунов, а Ивайло Чочев реализира четвъртия си гол в мача.

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 24. Лазар Марин, 2. Джонатан Перейра, 18. Ивайло Чочев, 10. Георги Русев, 58. Октавио, 6. Карлос Охене, 17. Енрике Рафаел, 9. Александър Колев

Ботев Вр: 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 4. Луис Соарес, 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гавраилов, 17. Чавдар Ивайлов, 10. Сантиаго Ментоя, 21. Жан Силва, 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов