Борусия Дортмунд с минимален успех над Байер Леверкузен (ВИДЕО)

Марко Ройс беше големият герой за своя тим

Борусия Дортмунд постигна много трудна, но много сладка победа с 1:0 над Байер Леверкузен в дербито на първия кръг на Бундеслигата. В герой за Дортмунд се превърна капитанът на тима Марко Ройс, който се разписа, довкарвайки топката след удар на новото попълнение Карим Адейеми. Срещата на „Сигнал Идуна Парк“ ще се запомни и с двата незачетени гола на Леверкузен, както и с червения картон в края на стража на „аспирините“ Лукаш Храдецки.

Жълто-черните“ започнаха по-силно и още в 10-ата минута поведоха в резултата. Джуд Белингам намери Юсуфа Мукоко на лявото крило. Младокът центрира ниско към отсрещния край на наказателното поле, където бе Карим Адейеми. Германският национал стреля, а Лукаш Храдецки успя да спре топката току на голлинията. Там обаче бе и Марко Ройс, който я добута в мрежата и хвърли в екстаз феновете по трибуните.

В 20-ата минута Патрик Шик получи подаване на добра позиция и стреля, но топката мина на сантиметри покрай левия стълб. При ответната атака Марко Ройс също стреля неточно.

В средата на първото полувреме Адейеми се контузи и се наложи дда бъде заменен от Торган Азар.

В самия край на първата част Белингам се оказа на перспективна позиция. Той стреля от границата на наказателното поле, но топката прелетя покрай десния страничен стълб.

Пет минути след началото на Азар пропиля страхотен шанс, след като се оказа сам в пеналта на „аспирините“. Храдецки обаче направи фантастично спасяване и така запази пасива на своя тим само едно попадение.

В 53-ата минута Езекиел Паласиос се разписа, след като преди това Грегор Кобел бе спасил удар на Патрик Шик. Попадението обаче, не бе зачетен заради засада.

Десет минути след това чешкият таран на Леверкузен засече топката след центриране, но Кобел бе нащрек и се намеси добре.

Пет минути след това Шик отново пропусна, след като стреля към центъра на вратата и така улесни стража на вестфалци.

Девет минути преди края на редовното време топката отново влезе в мрежата на домакините. Точен бе Патрик Шик, но и тук имаше засада и голът не бе зачетен от Феликс Брих.

В 85-ата минута Мариус Волф стреля неточно, пращайки топката покрай вратата.

До края имаше време за още драма и в 92-ата минута Храдецки бе изгонен за игра с ръка извън наказателното поле. Марко Ройс обаче не успя да оползотвори прекия свободен удар. Все пак, хората на Един Терзич удържаха аванса си и се поздравиха с успеха.