Адриан Андреев отпадна на турнира в Меербуш

Националът на България за Купа "Дейвис" Адриан Андреев отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в германския град Меербуш с награден фонд 45 730 евро.

Квалификантът Андреев претърпя поражение от бившия номер 23 в световната ранглиста при мъжете Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 4:6, 2:6 в мач, продължил час и 33 минути.

Българинът осъществи пробив срещу Джухур, който върна пробива, но Андреев отново излезе напред в резултата и поведе с 4:2. Босненецът обаче спечели следващите четири гейма и затвори сета с 6:4 при втората си възможност.

Във втората част Адриан Андреев изостана с 0:3 и успя да вземе само два гейма срещу Джумхур, който с първия си мачбол спечели двубоя при 6:2.

Андреев вече приключи участието си в надпреварата на двойки, но друг българин Александър Донски ще играе по-късно днес на четвъртфиналите с партньора си Филип Бергеви (Швеция) срещу Йонас Форейтек (Чехия) и Сумит Нагал (Индия).