Манчестър Юнайтед стана за смях, вече е последен в Англия (ВИДЕО)

Брентфорд унижи „червените дяволи“ с 4 гола за 35 минути

Кошмарът на Манчестър Юнайтед сякаш няма край!

„Червените дяволи“ бяха разбити от Брентфорд с 4:0 като гости в мач от втория кръг на английската Висша лига и вече са на последното място във временното класиране.

С новия си треньор Ерик тен Хаг тимът бе направен за смях от „пчеличките“, които нанизаха 4 попадения в първите 35 минути игра и записаха най-изразителния успех в историята си над своя именит съперник.

Джошуа да Силва откри резултата в 10-ата минута след груби грешки на завърналия се сред титулярите Кристиано Роналдо и на вратаря Давид де Хеа, а в 18-ата Матиас Йенсен удвои.

В 30-ата пък Бен Мий оформи класиката, докато само 5 минути по-късно Брайън Мбуемо направи унижението на гостите пълно.

Срещата на стадион „Брентфорд Комюнити Стейдиъм“ в Лондон започна ужасяващо за гостите от Манчестър.

Още в десетата минута Матиас Йенсен отне от Кристиано и подаде на Джош Дасилва, който откри резултата с удар в десния ъгъл, който мина буквално през ръцете на Де Хеа.

В 17-ата минута Йенсен пропусна страхотен шанс, но минута по-късно вкара за 2:0. След половин час игра Бен Ми направи 3:0 с глава след изпълнение на корнер.

Пет минути след това Иван Тони изведе Браян Мбеумо, който надигра вратаря на Юнайтед Давид Де Хеа с удар в левия ъгъл.

Тен Хаг направи три смени още на почивката, като пусна в игра Рафаел Варан, Тирел Малисия и Скот Мактомини, но това не доведе до резултат.

В 53-ата удар на Кристиано Роналдо с глава мина над напречната греда. В 67-ата минута и Кристиан Ериксен бе близо до гол за гостите, но вратарят Давид Рая спаси чудесно удара му с глава.

С успеха Брентфорд излезе на трето място във временното класиране, докато тежката загуба изпрати Манчестър Юнайтед директно на дъното.

БРЕНТФОРД – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 4:0
1:0 Джош да Силва (10)
2:0 Матиас Йенсен (18)
3:0 Бен Мий (31)
4:0 Брайън Мбемо (35)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БРЕНТФОРД: 1. Давид Рая, 2. Аарън Хики, 18. Понтус Янсон (к), 16. Бен Мий, 3. Рико Хенри, 30. Мадс Роеслав Расмусен, 6. Кристиан Норгаард, 8. Матиас Йенсен, 19. Брайън Мбуемо, 17. Айвън Тони, 10. Джошуа Дасилва;

Треньор: Томас Франк;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1. Давид де Хеа, 23. Люк Шоу, 6. Лисандро Мартинес, 5. Хари Магуайър (к), 20. Диого Далот, 8. Бруно Фернандеш, 17. Фред, 14. Кристиан Ериксен, 10. Маркъс Рашфорд, 7. Кристиано Роналдо, 25. Джейдън Санчо;