В Германия: Дузпа в добавеното време носи първа точка на Шалке (ВИДЕО)

Борусия (Мьонхенгладбах) стигна до обрат в Гелзенкирхен, но изпусна в края успеха

Шалке 04 спечели първа точка след завръщането си в Бундеслигата, завършвайки 2:2 на свой терен с Борусия (Мьонхенгладбах).

Равенството беше фиксирано от отсъдена в последната минута на добавеното време дузпа, в последствие реализирана от Мариус Бюлтер.

Гостите от Мьонхенгладбах пък пропуснаха да станат едва втория отбор с пълен актив и с 4 точки заедно с Кьолн си поделят 2-ата позиция преди утрешните два мача от 2-ия кръг. Срещата донесе четвъртото равенство в кръга и трето с резултат 2:2.

Домакините излязоха днес без Доминик Дрекслер, който видя червения картон срещу Кьолн и е наказан за два мача. Със сигурност и гостите имат проблеми заради травми - Ларс Щиндъл (контузия на бедрото) и Торбен Мюзел (коляно) отсъстват от Борусия Мьонхенгладбах.

Кралскосините започнаха активно и най-напред Томас Мор с нещо между центриране и удар застраши вратата на Борусия.

В 29-ата минута те логично излязоха напред в резултата чрез Родриго Саласар, който направи двойно подаване в средата с Томас Мор, а ударът му от 20 метра намери мрежата.

Към края на първата част по-опитният отбор на Борусия (М) взе инициативата и това се пренесе във второто полувреме.

След като няколко пъти вратарят Александер Шволоо спаси удари на Аласан Плеа и Маркус Тюрам, в рамките на 6 минути трябваше да вади топката два пъти от мрежата си.

Йонас Хофман след самостоятелен пробив в 72-ата минута изравни, а Тюрам, участвал в първия гол, изведе своите напред в 78-ата за 1:2. Вратарят Шволоо имаше вина за попадението, след като не излезе правилно.

В 90-ата минута от стаята за ВАР сигнализираха на главния съдия, че след центриране на Томас Оувеян топката е ударила ръката на Патрик Херман.

Той прегледа ситуацията на монитора, след като публиката определено видя първа всичко това на телефоните си и започна ха освирква пасивния съдия.

В 3-ата минута на добавеното време Бюлтер вкара и фиксира крайното 2:2.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)