Скандална драма: Гол в 96-ата минута реши лондонското дерби (ВИДЕО)

Треньорите на Челси и Тотнъм почти се сбиха след драматично 2:2

Лондонското дерби между Челси и Тотнъм завърши с изключително драматично равенство 2:2.

Очакваният с огромен интерес сблъсък от втория кръг на английската Висша лига бе решен с гол на Хари Кейн в 96-ата минута.

Преди това лятното попълнение на „сините“ Калиду Кулибали откри резултата със страхотен гол от воле след корнер в 19-ата минута, в 68-ата Пиер-Емил Хойберг изравни със спорно попадение, а в 77-ата Рийс Джеймс отново даде аванс на Челси.

В самия край на добавеното време обаче Хари Кейн вкара с глава след корнер и така подели точките.

След последния съдийски сигнал пък двамата мениджъри Томас Тухел и Антонио Конте се сдърпаха сериозно и не се сбиха само, защото бяха разтървани на терена от щабовете си.

Италианецът получи червен картон за поведението си, макар че неговият колега също не му остана длъжен, тъй като инициира спречкването, след като задържа ръката му при поздрава след края на мачa.

В началните минути на двубоя Тотнъм беше тимът, който бе по-активен и създаде няколко опасни атаки, които обаче не доведоха до това вратарят Едуард Менди да се намества решително.

Челси обаче успя да открие резултата с първия точен удар в мача. В 19-ата минута Н’Голо Канте изведе Рахийм Стърлинг отдясно в наказателното поле, а той чукна топката с пета за Кай Хавертц, който стреля ниско по диагонала, но вратарят Юго Лорис протегна крак и изби в ъглов удар. Марк Кукурея го изпълни, а Калиду Кулибали беше оставен съвсем сам и със страхотен удар от въздуха с десния крак прати топката във вратата на слисания страж на „шпорите“ – 1:0.

Тотнъм опита да отговори в 22-ата минута, когато Райън Сесеньон беше изведен зад защитата на „сините“, напредна отляво в наказателното поле, но се забави с удара и Менди скъси дистанцията до него и го блокира.

Пет минути по-късно отново Кулибали бе в центъра на вниманието, след като Тиаго Силва отклони с глава на първа греда след корнер, а сенегалецът опита нов удар от въздуха, но този път прати топката високо над вратата.

В 37-ата минута домакините пропиляха хубава възможност за втори гол. След продължителна атака Жоржиньо комбинира с Мейсън Маунт, който с топка в крака влезе в наказателното поле и стреля между трима играчи на „шпорите“, но над вратата.

Три минути след началото на втората част Тотнъм имаше добър шанс да изравни резултата. Хари Кейн даде дълъг пас за Хюн-мин Сон отляво в наказателното поле, но топката избяга на корееца. Въпреки това той успя да нанесе удар, но Менди излезе напред и успя да блокира изстрела с крак.

След час игра сините пропуснаха нова страхотна възможност да удвоят аванса си. Рубен Лофтъс-Чийк получи отдясно, влезе навътре и в наказателното поле и опита удар, но бе блокиран. Въпреки това отново топката попадна в него и подаде за Стърлинг, който задържа и след това стреля от около точката за дузпа, но над вратата на Лорис.

Секунди след това, в ответната атака, Тотнъм направи сериозен пропуск. Кейн беше изведен зад защитата на Челси, влезе в наказателното поле и нанесе изстрел по тревата, който обаче премина покрай дясната греда на Менди.

„Шпорите“ изравниха резултата в 68-ата минута след много съмнителни събития. Първо, Родриго Бентанкур направи шпагат срещу Хавертц и изби топката от краката му. Главният съдия Антъни Тейлър даде знак играта да продължи и не отсъди нарушение, въпреки че от Челси скочиха да искат фаул. След това тръгна продължителна атака за „шпорите“, която стигна до наказателното поле на „сините“, които я отнеха, но веднага Сон я отне от Жоржиньо и комбинира с Бен Дейвис. Той пък я предостави на Пиер-Емил Хойберг, който с чудесен удар без подготовка по тревата отбеляза в долния десен ъгъл на Менди – 1:1. Попадението беше разгледано със системата ВАР и за засада на Ричарлисон, тъй като може да е повлиял на реакцията на вратаря на домакините. В крайна сметка голът беше зачетен.

Веднага след попадението двамата мениджъри – Антонио Конте и Томас Тухел влязоха в жесток спор. Причината за това беше, че италианецът се израдва прекалено бурно в лицето на германеца, който му се нахвърли. Впоследствие двамата бяха разтървани и получиха по един жълт картон.

"Сините" отговориха веднага и м 75-ата минута Хавертц направи непростим пропуск. Рийс Джеймс проби отдясно и центрира великолепно на границата на вратарското поле, където връхлитащия германец се измъкна от двама играчи на гостите и засече, но някак не успя да уцели вратата.

Само две минути след това Челси взе нов аванс в резултата. Канте намери Стърлинг пред наказателното поле, който също можеше да стреля, но реши да даде топката на Рийс Джемйс, който бе непокрит и с хубав удар не остави шансове на Лорис – 2:1.

Тотнъм обаче не се предаде и в самия край на мача успя да измъкне точката. В шестата минута от добавеното време Иван Перишич центрира от корнер в малкото наказателно поле, където на първа греда Кейн бе изпуснат и с глава заби топката във вратата на Менди за крайното 2:2.

След него двата отбора събраха по 4 точки, тъй като стартираха с победи новия сезон във Висшата лига.

ЧЕЛСИ – ТОТНЪМ 2:2
1:0 Калиду Кулибали (19)
1:1 Пиер-Емил Хойберг (68)
2:1 Рийс Джеймс (77)
2:2 Хари Кейн (90+6)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕЛСИ: 16. Едуард Менди, 24. Рийс Джеймс, 6. Тиаго Силва, 26. Калиду Кулибали, 12. Рубен Лофтъс-Чийк, 7. Н'Голо Канте, 5. Жоржиньо (к), 32. Марк Кукурея, 19. Мейсън Маунт, 29. Кай Хавертц, 17. Рахийм Стърлинг;

Треньор: Томас Тухел;

ТОТНЪМ: 1. Юго Лорис (к), 33. Бен Дейвис, 15. Ерик Дайър, 17. Кристиан Ромеро, 19. Райън Сесеньон, 5. Пиер-Емил Хойберг, 30. Родриго Бентанкур, 12. Емерсон Роял, 7. Хюн-Мин Сон, 21. Деян Кулушевски, 10. Хари Кейн;

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)