Струмска слава смачка дубъла на Ботев Пловдив като гост

Домакините бяха с няколко души от първия отбор

Дублиращият отбор на Ботев Пловдив допусна тежка загуба с 0:3 от Струмска слава Радомир. Срещата от 6-ия кръг на Втора лига се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912".

В състава на "канарчетата" личаха множество футболисти от първия тим, но това не достигна за трите точки. Мачът бе официален дебют на Неманя Миланович начело на "жълто-черните".

Ботевистите изтърваха една дузина положения през първата част, което се оказа решаващо за крайния изход. Още в 6-ата минута Димитър Тонев получи от Джаспър Ван Хертъм и стреля от 20 метра, но вратарят се намеси отлично изби.

В 14-ата минута отново стражът на гостите се намеси фантастично, парирайки удар с глава на Бисер Бонев. В 20-ата минута Самуел Акере залъга двама защитници и от чиста позиция стреля, но топката се спря в тялото на бранител.

Секунди по-късно удар на Николай Минков бе спрян от бранител на голлинията. В 23-ата минута тежка контузия от състава на гостите получи Костадин Илиев, като двата тима и зрителите на трибуната изпратиха футболиста на "сините" с аплодисменти.

Първата добра възможност за гостите дойде в 31-ата минута, но Славков отрази удар на Александров. Последва удар на Бисер Бонев, който бе отразен от вратаря на тима от Радомир.

3 минути по-късно Християн Славков изби много опасен удар отляво по атаката на гостите. В 42-ата минута "сините" направиха най-големия си пропуск, след като Цветомир Цанев остана очи в очи с вратаря на пловдивчани, но Славков се намеси отлично и предотврати сигурен гол.

Последва мигновен отговор на "канарчетата", като само страхотните изяви на вратаря на гостите Драгомир Петков запазиха двете нули. В 44-ата минута Акере се отскубна отдясно и останал сам срещу вратаря стреля, а стражът изби.

При последвалия корнер Димитър Тонев отправи удар, кълбото бе закачено от Мартин Христов и премина на сантиметри от гредата. Най-фрапантният пропуск за първата част дойде в петата минута на добавеното време.

Мартин Секулич бе изведен абсолютно сам срещу вратаря на Струмска слава. Нападателят напредна и стреля, вратарят спаси, топката попадна в Николай Минков, който на свой ред отправи точен удар, но и той бе отразен от стража.

След почивката гостите демонстрираха страхотна успеваемост пред гола и реализираха почти всичките си създадени положения. В 51-ата минута Александров бе изпуснат отдясно по атаката и с диагонален удар простреля Славков за 0:1.

2 минути по-късно Самуел Акере, който бе сред най-активните в "жълто-черния" тим, отправи много опасен удар от 20 метра, минал на сантиметри от гредата. В 57-ата минута далечен удар на Секулич рикошира леко в бранител и мина над гредата.

Последва удар на Монир ал Бадарин, който не бе особено силен и стана лесна плячка за стража на гостите. В 63-ата минута, след центриране от корнер, Бисер Бонев бе оставен непокрит и стреля с глава, а за късмет на гостите кълбото премина покрай гредата.

Именно с идентична ситуация отговориха радомирци, като след корнер футболист в синьо бе оставен непокрит, но стреля неточно. Така се стигна до 75-ата минута, в която Александров остана сам срещу Славков и реализира втория си гол.

След това попадение мачът само се доиграваше, а в добавеното време гостите стигнаха и до трети гол. Негов автор стана Красимир Панчев, след като атакуващият футболист получи извеждащ пас отдясно по атаката и очи в очи със Славков фиксира крайния резултат.