ОБЗОР: Автогол в последните секунди потопи Цървена звезда в сълзи

Три отбора си осигуриха място в групите на Шампионската лига

Три реванша от плейофите в Шампионската лига се изиграха тази вечер и същият брой отбори си осигуриха участие в турнира през този сезон.

Най-голямата драма беше в Белград, където Цървена звезда имаше за цел да се върне срещу Макаби Хайфа след загуба с 2:3 в първия мач. Сръбският гранд започна отлично мача и до 45-та минута водеше с 2:0 след голове на Пешич и Иванич.

В добавеното време на първата част гостите получиха дузпа, която Хазиза изпусна, но Сундгрен беше точен при добавката. Резултатът пращаше сблъсъка в продължения, но в 90-та минута Мала Маракана остана шокирана след като павков си отбеляза злощастен автогол, с който прати Макаби в групите на Шампионската лига.

В Лисабон Бенфика довърши започнатото срещу Динамо Киев и след 2:0 в първия мач, тази вечер победи с 3:0 след голове на Отаменди, Рафа Силва и Нереш в рамките на 15 минути пред първата част между 27-та и 42-та минута.

Виктория Пилзен пък се справи с Карабах след успех с 2:1 след нулевото равенство в първия мач. Гостите поведоха първи с гол на Озобич в 38-та минита, но след почивката чехите се съвзеха и Копич и Климент изковаха успеха им.

Всички резултати:

Бенфика - Динамо Киев 3:0 (5:0 общ резултат)
Виктория Пилзен - Карабах 2:1 (2:1 общ резултат)
Цървена звезда - Макаби Хайфа 2:2 (4:5 общ резултат)

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини