Ботев Пловдив изненада ЦСКА 1948 и взе трите точки (ВИДЕО)

Бароан с два гола на "Коматево"

Ботев Пловдив успя да победи с 2:0 лидера в efbet Лига - ЦСКА 1948. На "Коматево" домакините изиграха много силен мач, в който се възползваха от головите си положения и стигнаха до втория си успех за сезона.

В шестата минута Роберто Пунчец върна топката неубедително към Хидайет Ханкич, но стражът на "канарчетата" успя да изчисти.

Четвърт час по-късно Ботев пропусна златен шанс да поведе, след като Рой Херман шутира от границата на наказателното поле, Антоан Бароан остана неподвижен, а топката се удари в него, след което Даниел Наумов се намеси и изби в корнер.

В 26-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от ъглов удар, стигна се до разбъркване в наказателното поле, Ангел Бастуов стреля от непосредствена близост, но не уцели вратата.

Все пак, в последната минута от редовното време Ботев получи дузпа за нарушение на Стив Фуртадо срещу Мохамед Брахими. Зад топката застана Антоан Бароан, който остана спокоен и излъга Даниел Наумов за 1:0.

Ботев Пловдив започна ударно втората част, след като в 48-ата минута Елвис Ману бе изведен сам срещу Даниел Наумов, но без капка егоизъм подаде към Антоан Бароан, който на празна врата реализира второто си попадение в мача.

В 55-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от ъглов удар, Ивайло Чочев се оказа на пътя на топката и стреля с глава, но право в ръцете на Хидайет Ханкич.

Шест минути по-късно Реян Даскалов сгреши при изнасянето на топката и Антоан Бароан му отне, след което остана очи в очи с Даниел Наумов, като бе близо до хеттрик, но Наумов спаси. В 65-ата минута Дани Наумов отново показа страхотен рефлекс и отрази много добър удар на Елвис Ману, който бе останал сам срещу българския национал.

Минута по-късно Джонатан Перейра предостави прецизно центриране на главата на Ивайло Чочев, като голмайсторът на първенството стреля с глава, но Ханкич изби в корнер. В 69-ата минута Джеймс Ето'о нанесе тежък удар от дистанция, но Наумов отново отрази, след това Мохамед Брахими пое топката и стреля, но вратарят на "червените" отново спаси.

В 77-ата минута Дилан Мертенс изведе Елвис Ману, той чукна топката към нидерландеца, който вкара на празна врата, но попадението не бе зачетено заради засада на Ману.

Ботев Пловдив - ЦСКА 1948 2:0
1:0 Бароан 45+2
2:0 Бароан 48

Стартови състави:

Ботев Пд: Ханкич, Херман, Генев, Мартенс, Брахими, Бароан, Ето, Супрайен, Рабей, Ману, Пунчец

ЦСКА 1948: Наумов, Перейра, Даскалов, Хелитон, Лясков, Чочев, Умарбаев, Охене, Русев, Бастунов, Кирилов
Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Официално: Столична община поиска „Герена“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона