Ботев (Враца) спря кошмарната серия

С успех над новака Хебър с 2:0

Ботев (Враца) спря серията си от 4 загуби в елита, след като спечели с 2:0 визитата си на Хебър (Пазарджик) от 11-ия кръг на футболната ни efbet Лига.

Новаците в елита инкасираха и двете попадения в рамките на 5 минути точно преди почивката, за да останат без успех в шести пореден двубой, допускайки 5 поражения в периода.

Хлеб Бухал си вкара автогол в 40-ата минута, а в 45-ата Браян Переа оформи крайното 2:0, след което врачани събраха 10 точки и вече имат с 3 повече от Хебър.

Срещата бе повторен дебют за завърналия се начело на отбора треньор Даниел Моралес и започна равностойно.

Направи впечатление лошото състояние на тревата на стадион "Васил Левски", където в неделя ще е дербито между Левски и ЦСКА.

В 25-ата минута първото положение бе за гостите от Враца, като Чавдар Ивайлов подаде на Браян Переа в наказателното поле, който се обърна, но изстрелът му мина встрани от вратата.

В 36-ата минута Переа отново можеше да открие резултата за Ботев, но след изпълнение на корнер ударът му с глава срещна напречната греда.

В 40-ата минута Ботев логично поведе в резултата. Мирослав Маринов подаде отдясно, а Хлеб Бухал от домакините в желанието си да избие топката я отклони леко и тя изненада вратаря Петър Дебърлиев, като влетя в близкия му ъгъл.

Точно преди края на първата част преднината на врачани стана солидна, след като Йохан Валбуена центрира отлично отляво, а Браян Переа засече отблизо във вратата на Хебър.

След почивката Хебър се опита да осъществи натиск, като стигна до удар в гредата на бившия футболист на Локомотив (Пловдив), но това бе всичко на сметката на символичните домакини.

ХЕБЪР - БОТЕВ (ВРАЦА) 0:2
0:1 Хлеб Бухал (40, автогол)
0:2 Браян Переа (45)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев, 23. Клаудио Бонани, Олекси Лобов, Октай Хамдиев, Ивайло Михайлов, Венсан Марсел;

БОТЕВ: 76. Красимир Костов, 20. Биатумусока Меси, 37. Том Зарандона, 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов, 24. Стефан Гаврилов, 19. Браян Переа, 17. Чавдар Михайлов, 88. Йохан Валбуена, 21. Жан Пиер да Силва;

Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"

Лудогорец е на 90 минути от нов финал за Купата на България

Разградчани изковаха солиден аванс от 3:0 срещу Хебър в първия мач и реваншът изглежда протоколен