Адриан Андреев взе сет от Доминик Тийм, но загуби от него в Рен

Австриецът надви родния талант

Шампионът за 2020 година от Откритото първенство на САЩ по тенис Доминик Тийм се оказа непреодолимо препятствие за Адриан Андреев на четвъртфиналите на турнира на твърда настилка в зала в Рен (Франция) от сериите "Чалънджър". Българинът изигра добър мач, особено в първата му половина, но в крайна сметка отстъпи пред австрийската звезда с 6:3, 3:6, 2:6 след точно два часа игра.

В първия сет 21-годишният Андреев реализира единствения пробив в четвъртия гейм, което му бе достатъчно да поведе след 6:3.

Много по-драматична обаче се оказа втората част на мача. В нея Тийм поведе с 3:0, но Андреев върна пробива и скъси изоставането си до само гейм при 3:4 и свой сервис. Последва обаче нов пробив за бившия номер 3 в световната ранглиста, което му позволи да изравни сетовете след 3:6.

В третия сет класата на Тийм си пролича най-ясно и четирикратният участник във финали в турнири от Големия шлем спечели мача с пет поредни гейма на сметката си.

На полуфиналите по-късно днес Тийм, който в момента е номер 216 в света, ще играе с водача в схемата и представител на домакините Юго Гастон.

Наградният фонд на турнира в Рен е 68 хиляди евро, като за достигането си до четвъртфиналите Андреев печели 18 точки за световната ранглиста и 1850 евро.