Страхотно! Вики Томова стигна полуфинал в Будапеща!

Първата ни ракета при жените надви Анна Каролина Шмидлова от Словакия с 6:1, 7:5

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за полуфиналите на турнира на клей от сериите WTA 125 в унгарската столица Будапеща с награден фонд от 115 хиляди долара.

Томова победи на четвъртфиналите номер 122 в световната ранглиста Анна Каролина Шмидлова от Словакия с 6:1, 7:5. Срещата продължи 1 час и 56 минути. Преди този мач Томова елиминира третата поставена и номер 75 в световната ранглиста Жасмин Паолини от Италия и номер 99 в света Юлия Грабхер от Австрия.

Българката започна страхотно мача срещу Шмидлова и поведе с 3:0. Словачката върна един гейм, но с нова серия от три гейма Томова спечели първата част с 6:1 за 35 минути.

Шмидлова проби още на старта на втория сет, но Вики веднага изравни за 1:1. При 4:3 Томова пропусна две точки за пробив, а в следващия гейм бе пробита. При 4:5 българката отрази два сетбола и направи брейк за 5:5. Томова показа характер и взе следващите два гейма за да затвори мача със 7:5.

За успеха си Томова заработи 57 точки за световната ранглиста. На полуфиналите Вики ще играе срещу победителката в мача между номер 97 в света Лорън Дейвис от САЩ и номер 106 Осиан Додин от Франция.