Манчев дебютира с 1:1 в контрола

Хебър и Славия не се победиха в София

Славия и Хебър завършиха наравно 1:1 в контролна среща, играна на стадион „Александър Шаламанов“.

Двубоят бе дебют за новия старши треньор на гостите Владимир Манчев.

В 6-ата минута Кристиан Добрев проби опасно през центъра, изнесе се на десния фланг и опита удар в близкия ъгъл, но топката мина над вратата. Хебър излезе напред в резултата пет минути по-късно, когато Арсенио Валпорт бе прекрасно изведен зад гърба на защитата, остана очи в очи с Георги Петков и с диагонален удар прати топката в мрежата.

В 21-ата минута Крис Добрев свали за Иван Минчев, който нанесе тежък удар от границата на наказателното поле, но Хадим Н’Диае отрази. В 32-ата минута Пламен Крумов пробва късмета си от далечна дистанция, но топката премина встрани от вратата на Георги Петков. Славия изравни в 41-ата минута, когато Христо Попадийн центрира прецизно отдясно и качи топката на главата на Ахмед Ахмедов, който с мощен удар не остави шансове на Н’Диае.

В началото на втората част Емил Стоев стреля по земя от дъгата на наказателното поле, но Петър Дебърлиев улови без проблеми. В 57-ата минута Ерол Дост свали с глава за Ертан Томбак, който с удар в далечния ъгъл прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Десет минути по-късно Георги Вълчев отправи хубав удар от границата на наказателното поле, с който разтресе напречната греда.

Новопривлеченият испански халф на Хебър Алехандро Серано направи неофициален дебют за пазарджиклии в 72-ата минута на мача, заменяйки Венсан Марсел. Пет минути по-късно Галин Иванов стреля от опасна позиция от пряк свободен удар, но прати топката високо над вратата.