ОБЗОР: Швейцария шокира Испания, Португалия се възползва (ВИДЕО)

Сърбия обърна Швеция до 4:1, вижте всички резултати и голмайстори от Лига на нациите

Швейцария поднесе голямата изненада в съботните мачове от петия кръг на турнира Лига на нациите.

„Кръстоносците“ победиха за първи път като гости фаворита Испания с 2:1 и постигнаха едва втори успех в историята си над "Ла Фурия".

Мануел Аканджи откри с глава след корнер в 21-ата минута, а до почивката домакините не успяха да нанесат нито един точен удар.

Скоро след паузата обаче те изравниха с дебютния си такъв. Жорди Алба направи 1:1 в 55-ата минута с мощен шут след асистенция на Марко Асенсио. Само 3 минути по-късно обаче Ерик Гарсия си вкара автогол след разбъркване в пеналта при един корнер и отклонена топка от Брис Емболо.

До края повече попадения не паднаха и така Испания остана с 8 точки и загуби първото си място в група 2 на дивизия А.

То бе заето от Португалия след разгром 4:0 в Чехия. Крайният защитник Диого Дало реализира първите си попадения за представителния тим, разписвайки се на два пъти, докато съотборникът му в Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш се отчете с гол и асистенция. Диого Жота пък влезе от пейката, за да оформи крайния резултат след асистенция на Кристиано Роналдо.

Така Португалия събра 10 точки и превзе върха на временното класиране. Втори остана отборът на Испания (8), трети са швейцарците (6), докато Чехия е на последното място с 4 пункта от 5 мача.