Злато и бронз за наши джудисти от Балканиадата в Пале

Днес надпреварата продължава в останалите категории

Злато и бронз спечелиха младите български джудисти на Балканиадата за момчета и момичета в Пале (Босна и Херцеговина).

Титла взе Махмуд Жаафар, който в категория до 42 кг постигна три победи. На старта преодоля турчина Чинар Демирзан, на полуфинала се справи с черногореца Филип Милошевич, а на финала се наложи над Ердал Гунугур (Турция).

При 34-килограмовите Христо Шулеков взе бронз, като в малкия финал победи черногореца Драган Кръсчич. В същата категория Диан Христов е пети след загуба от румънеца Попа Драгош.

Седми в крайното класиране, след като достигнаха в репешажите са Даниел Колев (38 кг) и Радослав Жеков (42 кг).

При момичетата три български представителки останаха на крачка от подиума, пети - София Маврова (28 кг), Божидара Колева (32) и Мелинда Дамянова (36 кг). А седма завърши Дара Груева (40 кг).

Днес надпреварата продължава в останалите категории.