Героят на Португалия: Резултатът казва всичко

„Най-важна е добрата игра, която показахме като колектив“, смята Диого Далот

Португалският защитник Диого Далот бе изключително доволен след победата над Чехия с 4:0  в Прага.

Футболистът на Манчестър Юнайтед отбеляза две попадения.

„Най-важното беше добрата игра, която показахме като колектив. Можехме да се справим по-добре след третия гол, можехме да притежаваме повече топка, да сме по-спокойни, за да избегнем някои положения пред нашата врата. Но резултатът говори сам за себе си, изиграхме страхотен мач и заслужено спечелихме. Нашето мислене ще бъде същото, независимо дали Испания е печели или не, ние ще отидем на мача в Брага, за да победим. Ще бъде много сложна среща, но ние излизаме за успех, знаейки, че ще бъде трудно и че ще трябва да дадем своя принос, за да бъдем в следващата фаза. Чувството да вкараш за първи път в мъжкия отбор е невероятно, но мисля, че най-важното нещо е начина, по който играхме. Мисля, че беше фантастично представяне от всички. Първият ми гол? Това беше отборен гол, не мога да вкарам сам, всички свършиха страхотна работа през всичките деветдесет минути. Мисля, че можем да се приберем щастливи с това представяне“, заяви Диого Далот.

„Най-важното беше добрата игра, която показахме като колектив. Можехме да се справим по-добре след третия гол, можехме да притежаваме повече топка, да сме по-спокойни, за да избегнем някои положения пред нашата врата. Но резултатът говори сам за себе си, изиграхме страхотен мач и заслужено спечелихме. Нашето мислене ще бъде същото, независимо дали Испания е спечелила или не, ние ще отидем на мача в Брага, за да спечелим. Ще бъде много сложна среща, но ние отиваме да победим, знаейки, че ще бъде трудно и че ще трябва да дадем своя принос, за да бъдем в следващата фаза. Чувството да вкараш за първи път в мъжкия отбор е невероятно, но мисля, че най-важното нещо е начина, по който играхме. Мисля, че беше фантастично представяне от всички. Първият ми гол? Това беше отборен гол, не мога да вкарам сам, всички свършиха страхотна работа през деветдесетте минути. Мисля, че можем да се приберем щастливи с това представяне“, допълни Далот.

Канаваро: Ще тренирам Наполи и за без пари